5__Piatek_-_V_Tydzien_Wielkiego_Postu_01

Niech nasz POST będzie WIELKI, nasze PRAGNIENIA

niech będą WIELKIE, nasze NAWRÓCENIE niech będzie

WIELKIE, nasze ŻYCIE niech będzie … PIĘKNE,

bo wypełnione Bogiem!

Życzymy wszystkim Błogosławionego czasu Wielkopostnej

Pustyni – z modlitwą, Siostry Salezjanki.

Zapraszamy serdecznie wszystkich Rodziców i chętnych w piątki: 27 lutego, 13 marca

i 20 marca na Spotkanie ze Słowem Bożym i Adoracje Krzyża

( w tym czasie zapewniamy opiekę nad dziećmi)

???????????????????????????????W Dniu Życia Konsekrowanego pamiętamy o naszych Siostrach – Córkach Maryi Wspomożycielki. Tego dnia szczególnie polecamy je Bogu w naszej modlitwie, chcemy, by były wśród nas – czuły naszą serdeczność i radość. Przedszkolaki umiliły Siostrom czas występami, życzeniami i kwiatami – tak wyraziły swoją wdzięczność i pamięć. Wspólne zdjęcie jest miłym wspomnieniem tego dnia. Naszym Siostrom życzymy wielu łask Bożych, światła Ducha Świętego i nieustającej opieki Maryi Wspomożycielki. Szczęść Boże.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????Raz w roku gościmy w naszym przedszkolu pana Pączka, który odwiedza nas z koszem pełnym tłustych, ale jakże pysznych pączuszków…
Obdarowuje nimi wszystkich, którzy sprostają jego zadaniom – np. rzut piłeczką do celu, zaśpiewanie piosenki…
Pączki były wyśmienite, dziękujemy i zapraszamy za rok.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????Dnia 17 lutego nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość Pan Jerzy Tomczuk – leśniczy Nadleśnictwa Sokołów Podlaski. Pan Jerzy opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w zimowy sen. Pan leśniczy wykazał się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę. Ponadto zaprezentował i zostawił nam ptasie przysmaki (mieszanki nasion), które powiesiliśmy w karmnikach za oknami naszych sal. Dzięki temu możemy codziennie obserwować ptaki zimujące w naszym kraju. Bardzo dziękujemy Panu Jerzemu za owocne spotkanie.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????Zwyczajem minionych lat uczestniczyliśmy w Przedszkoliadzie organizowanej przez Sokołowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zabawy sportowe odbyły się 19 lutego w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim. Nasze przedszkolaki chętnie uczestniczą w tego typu zabawach, sport pobudza je do aktywności, chęci działania i zdrowej rywalizacji. Ponad to dzieci miały okazję zmierzyć swoje siły z rówieśnikami innych przedszkoli. Z dumą stwierdzamy, że nasze dzieci to wspaniali sportowcy.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????7 lutego w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim odbyły się Boskie Igrzyska Sportowe z okazji Jubileuszu 200 – lecia urodzin św. Jana Bosko. W zabawach sportowych uczestniczyły całe rodziny naszych wychowanków, jak również absolwenci przedszkola oraz dzieci i młodzież z okolic Sokołowa Podlaskiego. Całość imprezy poprzedziła msza św. ku czci św. Jana Bosko, którą celebrował ks. Piotr Wyszyński. Zawodnicy mieli możliwość uczestniczenia w dwunastu konkurencjach. , takich, jak: skoki w workach, przeciąganie liny, skoki w dal, tor przeszkód, kangurki, kręgle, przenoszenie zapałek, zabawa bieżna z piłką, slalom, rzut do celu, przenoszenie na kocu, piłka w tunelu. Zawody były przeprowadzone w sportowej atmosferze, dzieci miały wielką frajdę uczestniczenia w tego typu imprezie, a największą dla nich nagrodą było zdobycie medali i walka o nie w hali sportowej. Po zakończonych zawodach młodzi uczestnicy olimpiady otrzymali dyplomy, najlepsi medale, a dla wszystkich był obiad i słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Boskich Igrzysk Sportowych: nauczycielom, rodzicom oraz młodzieży z oratorium księży Salezjanów przy parafii św. Jana Bosko. Takie Igrzyska przeżywaliśmy w naszym przedszkolu po raz pierwszy, ale entuzjazm wszystkich uczestników pozwala przypuszczać, że nie ostatni. Pragniemy organizować cyklicznie olimpiadę dla dzieci.

zobacz zdjęcia

logoOGŁOSZENIE

Uprzejmie informujemy, że REKRUTACJA w naszym przedszkolu

rozpoczyna się od 02.02.2015 r.

Więcej informacji nt. Rekrutacji można przeczytać

w zakładce DLA RODZICÓW – PREZENTACJE

Serdecznie zapraszamy

s. Anna Pytka

Dyrektor przedszkola