Spotkanie z ratownikiem medycznym

Dnia 9 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym. Na samym początku pan ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień oraz pokazał zawartość torby, która jest niezbędna w jego zawodzie. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas.