Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim

16 maja przedszkolaki z grupy ,,Radosne słoneczka”, ,,Wesołe motylki” oraz ,,Szczęśliwe serduszka ” odwiedziły Państwową Straż Pożarną. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli stroje strażaków. Przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.
To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA .