Uroczystość z okazji 100 lecia Sióstr Salezjanek w Polsce

25 września o godzinie 13:00 w parafii św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim uczestniczyliśmy we  Mszy świętej  i Uroczystości z okazji 100 lecia posługi Sióstr Salezjanek w Polsce.  
Dalsza część obchodów miała miejsce w hali sportowej ZS nr 1. Zaproszeni goście, obecni i byli wychowankowie i ich rodziny mogli wzmocnić siły „salezjańskim bigosem”, słodkim poczęstunkiem, kawą i herbatą, a następnie uczestniczyć w dalszym wspólnym radosnym świętowaniu. Rozpoczęło je odśpiewanie przez chór hymnu 100 – lecia, po czym siostra Anna Pytka, dyrektor przedszkola, zaprosiła zebranych do obejrzenia pantomimy „Sen o lataniu”. W pantomimie wykonawcami byli: aktualnie uczęszczające do przedszkola dzieci z rodzicami, absolwenci z rodzicami, sympatycy i współpracownicy salezjanek, nauczyciele pracujący w przedszkolu.
Po degustacji jubileuszowego tortu rozpoczął się festyn.  Dużym powodzeniem cieszyły się ,, dmuchańce”, malowanie twarzy, zamykanie w mydlanej bańce oraz fotobudka. Z zainteresowaniem oglądano też galerię zdjęć i kroniki.  Dla byłych wychowanków była to okazja na spotkanie się z nauczycielkami oraz z siostrami, które pracowały kiedyś w naszym przedszkolu .