Wizyta Straży Pożarnej w naszym przedszkolu

15 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.
Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. W ciągu kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno – gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. W nagrodę strażacy pokazali dzieciom sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu strażackiego. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Miały również możliwość przymierzyć specjalistyczny strój, w którym strażacy gaszą pożary.
Dziękujemy strażakom za przybycie. Życzymy wszystkim wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.

smart
smart