Wycieczka edukacyjna

12 czerwca dzieci z grupy Wesołe motylki oraz Radosne słoneczka były na wycieczce w Warszawie. Przedszkolaki wizytę w stolicy zaczęły od zwiedzenia Muzeum Geologiczne, gdzie zobaczyły bogate kolekcje skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości, szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcję polskiego dinozaura – dilofozaura, tropy dinozaurów zamieszkujących kiedyś nasze ziemie,model pustyni i naturalnej wielkości rekonstrukcja jaskini. Dowiedziały się czym zajmuje się archeolog, geolog. Następnie odwiedziliśmy Miejski Ogród Zoologiczny. Przedszkolaki podczas spaceru miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z różnych kontynentów. Celem wycieczki była obserwacja oraz czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą. Przemierzając alejki ogrodu zoologicznego zobaczyły wiele ciekawych gatunków zwierząt, m.in. ocelota, rysia karpackiego, wilka, goryla, żyrafy, hipopotamy i wiele innych. Na koniec odwiedziliśmy zaprzyjaźnione z nami Przedszkole Sióstr Salezjanek Dobrego Pasterza w Międzylesiu,gdzie dzieci zjadły pyszny obiad. Po ciepłym posiłku dzieci z uśmiechniętymi buziami ruszyły w powrotną drogę do domu.