DSCN4833Już po raz piąty w historii Sokołowa Podlaskiego ulicami naszego miasta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. W niedzielę 7 czerwca Rodziny z naszego przedszkola wzięły w nim udział. O godzinie 15.00 wszyscy uczestnicy Marszu zebrali się w Konkatedrze, by wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po wspólnej modlitwie radosny pochód wyruszył w kierunku Domu Miłosierdzia. Po przybyciu na miejsce nasze przedszkolaki wystąpiły na scenie teatralnej prezentując Taniec Ognia. Nasze kochane Mamy również ukazały swój talent i przygotowały piękny Taniec Uwielbienia. Dziękujemy za wspólne świadectwo jedności i wiary. Pragniemy, by w naszych Rodzinach panował duch radości i miłości.

Zobacz zdjęcia

DSCN3828Z przyjściem wiosny rozpoczęliśmy prace w naszym przedszkolnym ogródku. Sialiśmy rzodkiewkę, sałatę… sadziliśmy nasiona fasoli oraz cebulki kwiatów. Wszystko to po to, by smacznie i zdrowo się odżywiać oraz cieszyć się pięknem przystrojonego stołu. Takie prace na świeżym powietrzu dają nam dużo radości i satysfakcji. Gdy przyjdzie czas zbierania plonów i będziemy jeść pysznie przyrządzone obiadki wówczas dumni będziemy z tego, że sami mamy w nich udział.

Zobacz zdjęcia

DSC_0061PLANY STAŁY SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ I PIĘKNYM WSPOMNIENIEM!!!

Długo czekaliśmy na Uroczystość Nadania Imienia Świętej Marii Dominiki Mazzarello naszemu przedszkolu. Przygotowaliśmy się do tego wydarzenia bardzo starannie: poznawaliśmy życie przyszłej Patronki poprzez poranne słówka, konkurs na najpiękniejszy album o Marii Dominice Mazzarello oraz Teatr Bambini dla rodziców. Wreszcie nadszedł ten upragniony dzień – 16 maja 2015 roku. Dzień ze wszech miar piękny i uroczysty:

  • słońce od samego rana choć nic na to nie wskazywało, jedynie ufność dzieci wyrażana w ich dziecięcych modlitwach.
  • zaproszeni Goście pięknie dopisali, wszyscy z radośni: Siostra Inspektorka, Pan Burmistrz Sokołowa Podlaskiego, Proboszczowie wszystkich trzech parafii, Dyrekcje Sokołowskich Przedszkoli oraz zaprzyjaźnionych szkół i placówek.
  • i wreszcie my sami i nasze rodziny – te obecnie uczęszczające do przedszkola, jak również rodziny absolwentów, także tych z „minionego wieku”, żyjące atmosferą salezjańskiej radości.

Zobacz zdjęcia

Czytaj więcej

Wszystkie dzieci w wieku 2,5 – 3-lat, które w przyszłym roku szkolnym będą uczęszczały do naszego przedszkola serdecznie zapraszamy na zajęcia adaptacyjne, które rozpoczynamy 19 maja 2015 roku o godz. 16.00. Kolejne spotkania zostały zaplanowane w następujący sposób:

  • 27.05.2015 (środa) godz. 16.00 – 17.00
  • 09.06.2015 (wtorek) godz. 16.00 – 17.00
  • 16.06.2015 (wtorek) godz. 16.00 – 17.00

 

Serdecznie Was zapraszamy, nie zapomnijcie zabrać ze sobą uśmiechu :)

 

obrazWIELKIMI KROKAMI ZBLIŻAMY SIĘ DO UROCZYSTEGO NADANIA IMIENIA ŚW. MARII DOMINIKI MAZZARELLO NASZEMU PRZEDSZKOLU.

Kliknij by zobaczyć więcej informacji

DSCN3781Dzieci z grupy Szczęśliwe Serduszka przygotowały bajkę o czerwonym Kapturku. Okazją ku temu były Imieniny naszej Pani Kseni. Solenizantka pogratulowała Serduszkom aktorskich umiejętności. Życzymy Pani Kseni zdrowia, radości i pokoju oraz wszelkich Łask Bożych.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????20 kwietnia 2015 roku gościliśmy w naszym przedszkolu pana Stefana Ambroziaka – pszczelarza, którego świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi. W bardzo serdecznej atmosferze pan Stefan dzieciom o życiu pracowitych pszczół, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół: dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy: dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę, dłuto i odsklepiacz widelcowy. Spotkanie zakończyło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe. Serdecznie dziękujemy Panu Stefanowi za tak wspaniałą lekcje przyrody.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????W dniach od 8.04 – 16.04.2015 realizowaliśmy w naszym przedszkolu projekt ,,Tydzień z Marią Dominiką Mazzarello”, którego myślą przewodnią były słowa:
,,Zawsze bądźcie radosne. Nigdy przygnębione i smutne”. Celem projektu było przybliżenie dzieciom i rodzicom postaci Świętej, która wkrótce zostanie patronką naszego przedszkola.
Pierwszego dnia projektu Siostra Dyrektor wspólnie z nauczycielkami i dziećmi zawieszała w każdej sali obraz przedstawiający Marię Dominikę. Codziennie rano gromadziliśmy się na wspólny śpiew, modlitwę i ,,słówko” o Świętej. Dzieci dowiadywały się o ważnych wydarzeniach z jej życia i osobach, które pomogły lepiej poznać i kochać Boga. W ciągu tego tygodnia poznawaliśmy specjały kuchni włoskiej i przygotowywaliśmy sztukę, której premiera odbyła się w naszym teatrze Bambini. Rodzice długo oklaskiwali małych aktorów. Dzieci chętnie brały do domu kolorowanki, z których powstały przepiękne albumy o Marii Dominice Mazzarello. Wszystkie prace, które zostały złożone będą oceniane przez jury a najciekawsze zostaną nagrodzone. Podsumowaniem projektu było spotkanie z Siostrą Iwoną Szymanik, która jeszcze bardziej przybliżyła rodzicom postać Marii Dominiki.

Zobacz zdjęcia