ul. Kosowska 26, 08-300 Sokołów Podlaski

Siostra Leslie wraz z siostrą Lucrecią kontynuują odwiedziny Wspólnot Wychowawczych. W dniu 7.10.2024 mieliśmy radość spotkać się z siostrami w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek im. M. D. Mazzarello w Sokołowie Podlaskim.

Rodziny współpracujące z przedszkolem usłyszały przesłanie, które umocniło Naszą Wspólnotę Rodziców w podjętej decyzji przynależenia do Rodziny Salezjańskiej jako Salezjanie Współpracownicy. Wiemy, że nie chcemy już stać pod drzewem, ale być jedną z jego gałęzi połączoną charyzmatem ks. Bosko.

Siostra Lucrecia powiedziała Nam, że w dziele salezjańskim wszyscy jesteśmy równi, bo nosimy to samo nazwisko: Rodzina Salezjańska, łączy nas jeden duch i charyzmat. Siostra Leslie zostawiła nam przesłanie, że widzi w Nas wspólnotę silną i autonomiczną, która powołana przez moc Ducha Świętego powinna pracować w jedności z całą Rodziną Salezjańską w swoim lokalnym środowisku w odpowiedzi na jego potrzeby.  Trzy filary ks. Bosko były obecne na spotkaniu.

Na koniec nie zabrakło wspólnego świętowania przy jednym stole ze smakami Podlasia.

Mamo, Tato
chcę tu być!
Dziewczynka w wieku przedszkolnym wskazująca palcem nagłówek Zapisz dziecko już dziś
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com