ul. Kosowska 26, 08-300 Sokołów Podlaski

Sala Integracji Sensorycznej to specjalistyczne miejsce, w którym prowadzone są diagnozy oraz zajęcia terapeutyczne i profilaktyczne dla dzieci z zaburzeniami w odbiorze i przetwarzaniu bodźców zmysłowych. Celem terapii jest poprawa funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, który odpowiada za prawidłowe reagowanie na bodźce docierające ze świata zewnętrznego.

Dla Kogo Przeznaczona Jest Sala Integracji Sensorycznej?

Zajęcia w Sali Integracji Sensorycznej są dedykowane dzieciom, które zmagają się z:

• Pobudzeniem i nadruchliwoÅ›ciÄ… oraz wysokim poziomem napiÄ™cia mięśniowego.
  • WiotkoÅ›ciÄ… i niskÄ… aktywnoÅ›ciÄ… spowodowanÄ… obniżonym napiÄ™ciem mięśniowym.
  • Problemami z integracjÄ… odruchów niemowlÄ™cych.
  • TrudnoÅ›ciami z utrzymaniem równowagi i koordynacji ruchowej.
  • Zaburzeniami motoryki maÅ‚ej, które utrudniajÄ… precyzyjne posÅ‚ugiwanie siÄ™ palcami.
  • ProblematykÄ… przekraczania linii Å›rodka ciaÅ‚a.
  • NadwrażliwoÅ›ciÄ… lub niewrażliwoÅ›ciÄ… na bodźce zewnÄ™trzne.
  • Opóźnionym rozwojem mowy.
  • Zaburzeniami wzroku i sÅ‚uchu.
  • TrudnoÅ›ciami w funkcjonowaniu emocjonalno-spoÅ‚ecznym.

Sala Integracji Sensorycznej pomaga dzieciom w pokonywaniu wyzwań, umożliwiając im lepsze funkcjonowanie w codziennym życiu poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia terapeutyczne.

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com