DZIEŃ DZIECKA W WIOSCE INDIAŃSKIEJ

DSCN50839 czerwca dzieci z grupy Radosne Słoneczka i Szczęśliwe Serduszka udały się do Wioski Indiańskiej „Grala”. Pobyt w Wiosce był wspaniałą okazją do zabawy, wypoczynku i nauki na świeżym powietrzu. Dzieci miały okazję zobaczyć i poczuć jak wyglądało życie Indian spędzając czas wśród kilkunastu indiańskich tipi. W czasie pobytu towarzyszący wódz i Indianka zapewnili im szereg gier i zabaw których radości i podziwu nie było końca. Bezpośrednie doświadczanie i działanie dzieci w Wiosce Indiańskiej, okazały się znakomitą okazją do poznania zwyczajów i obrzędów innej kultury. Tradycje indiańskie szczególnie podziałały na wyobraźnię dziecięcą, niosąc pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie, kształtowania odpowiedzialnej postawy wobec siebie i innych.