„TRZEWICZKI SZCZĘŚCIA” – BAJKA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

DSCN512510 czerwca dzieci z grupy Radosne Słoneczka po raz kolejny odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Sokołowie Podlaskim. Tym razem Słoneczka obejrzały bajkę pt: „Trzewiczki szczęścia”, którą wykonała dla nich grupa teatralna Wiraż działającej przy Bibliotece. Bajka opowiadała o szewczyku Felku, który wiedział, co to szczęście i radość z życia oraz o rozkapryszonej, znudzonej i smutnej księżniczce Lali. Felek, przy pomocy tajemniczych trzewików pokazał królewnie, co to znaczy być szczęśliwym. Trzewiki nie uszczęśliwiły księżniczki kiedy je nosiła, ale dopiero wtedy gdy się ich pozbyła, wtedy właśnie doceniła co wcześniej miała i poczuła się wreszcie szczęśliwa. Morał tej bajki jest taki, że własne szczęście można docenić dopiero wtedy, kiedy zazna się odrobinę goryczy.
Słoneczka pożegnały wszystkich pracowników biblioteki na czas wakacji. Po radosnym odpoczynku odwidzą Bibliotekę już jako uczniowie klasy pierwszej. Dziękujemy za wspaniałą współpracę z nami i życzymy radosnych wakacji.