Tydzień ze św. Janem Bosko!

Janek, Janek B., Janek Bosko! Ole!!

25 – 31.01.2016 r. to TYDZIEN ZE ŚW. JANEM BOSKO. Czas bogaty w przeróżne aktywności i wydarzenia. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

• WŁOSKIE MENU – dzieci z pomocą nauczycielek oraz p. Joli i s. Elżbiety wykonały pizzę na przedszkolny obiad!
  • CODZIENNE SŁÓWKA – Dzieci poznawały epizody z życia św. Jana Bosko w czasie słówek prowadzonych przez nauczycielki.Nie zabrakło codziennej nauki zwrotów w języku ojczystym św. Jana Bosko.
  • POKAZ KUGLARSKI –  rozbawił, zaciekawił, zadziwił wszystkich zebranych.  Magda i p. Sylwia były wspaniałe! Z pewnością Jan Bosko zadziwiałby się również !
  • SPORTOWE ZMAGANIA – „Boisko żywe Szatan martwy, boisko martwe Szatan żywy” tak mawiał ks. Bosko, który przez organizowanie czasu wolnego chronił chłopców z oratorium przed nudą.
  • SPOTKANIE Z KS. SALEZJANINEM– ks. Piotr Wyszyński duchowy syn św. Jana Bosko opowiedział dzieciom o Jego życiu, nie zabrakło też ciekawych, rozbawiających dzieci historii.
  • KAWIARENKA KS. BOSKO! Dekoracje przygotowane przez poszczególne grupy wytworzyły uroczy klimat. Rodzice oraz Siostry ze Wspólnoty zasiedli przy stołach z włoskimi smakołykami przygotowanymi przez p. Jolę i s. Elżbietę. Pizza oraz włoskie ciasto CROSTATA smakowały wszystkim. Atrakcją spotkania była scenka w wykonaniu wszystkich grup „Nie siłą, dobrocią pomagaj innym stawać się dobrymi” mówiąca o śnie Janka z 9 roku życia. Ks. Piotr Wyszyński w krótkim słowie do rodziców zaktualizował metodę wychowawczą św. Jana Bosko odnosząc ją do relacji w rodzinie. Miłym akcentem w czasie kawiarenki były również życzenia z okazji Dnia Życia Konsekrowanego wyrażone przez Personel Przedszkola i dzieci.
  • MSZA ŚWIĘTA W KONKATEDRZE 31.01.16 Wspólnota Wychowawcza Przedszkola uczciła św. Jana Bosko w czasie Mszy św. w kościele parafialnym.