UTRZYMUJEMY TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE

???????????????????????????????W polskiej kulturze świętowania dużą rolę odgrywają tradycje. Adwent i następujecie po nim Święta Bożego Narodzenia sprzyjały ku temu. Nasze przedszkolaki poznawały staropolskie zwyczaje ludowe związane z Bożym Narodzeniem. Wiele z nich przeszło do historii, tak że już nikt  już o nich nie pamięta. Tym bardziej poznawanie ich wzbudzało radość i zaciekawienie naszych dzieci. Jednym z takich zwyczajów było  wnoszenie do domu wiecznie zielonej gałęzi i wieszaniu jej przy suficie.  Dziś zwyczaj ten zastępujemy strojeniem choinki. W naszej galerii możecie zobaczyć, jakie inne obyczaje poznawaliśmy i kultywowaliśmy w  przedszkolu. Koniecznie zobaczcie co działo się w tych dniach w grupie Radosnych Słoneczek.