Uroczystrość Nadania Imienia Przedszkolu

DSC_0061PLANY STAŁY SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ I PIĘKNYM WSPOMNIENIEM!!!

Długo czekaliśmy na Uroczystość Nadania Imienia Świętej Marii Dominiki Mazzarello naszemu przedszkolu. Przygotowaliśmy się do tego wydarzenia bardzo starannie: poznawaliśmy życie przyszłej Patronki poprzez poranne słówka, konkurs na najpiękniejszy album o Marii Dominice Mazzarello oraz Teatr Bambini dla rodziców. Wreszcie nadszedł ten upragniony dzień – 16 maja 2015 roku. Dzień ze wszech miar piękny i uroczysty:

• słońce od samego rana choć nic na to nie wskazywało, jedynie ufność dzieci wyrażana w ich dziecięcych modlitwach.
  • zaproszeni Goście pięknie dopisali, wszyscy z radośni: Siostra Inspektorka, Pan Burmistrz Sokołowa Podlaskiego, Proboszczowie wszystkich trzech parafii, Dyrekcje Sokołowskich Przedszkoli oraz zaprzyjaźnionych szkół i placówek.
  • i wreszcie my sami i nasze rodziny – te obecnie uczęszczające do przedszkola, jak również rodziny absolwentów, także tych z „minionego wieku”, żyjące atmosferą salezjańskiej radości.

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy Mszą świętą dziękczynną w parafii św. Jana Bosko. Wspólnie dziękowaliśmy za całe dzieło salezjańskie i wychowanie w duchu św. Jana Bosko i św. M.D. Mazzarello. Po przybyciu do przedszkola Siostra Inspektorka uroczyście odczytała Nadanie Imienia naszemu przedszkolu – od tej podniosłej chwili staliśmy się Niepublicznym Przedszkolem Sióstr Salezjanek imienia św. Marii Dominiki Mazzarello w Sokołowie Podlaskim. Natychmiast dowiedziało się o tym niebo – bo wszystkie dzieci wypuściły napełnione helem baloniki, w geście uwielbienia Boga za dar tej wspaniałej Patronki. Przyszedł moment na bardzo ciepłe życzenia od naszych gości, po których odbyła się część artystyczna. Najpierw wystąpiły dzieci – pięknym tańcem i muzyką ukazały „Symfonię Życia” św. Patronki w czterech porach roku, zaraz po tym piękne podziękowania dla nauczycielek, które jak zwykle wydobyły talent naszych dzieci. W odpowiedzi na to mamy z naszego przedszkola wraz z dziećmi uwielbiły Boga tańcem Izraelskim „W Ramionach Ojca”. Ciekawym elementem naszego świętowania był poczęstunek kołaczem – którego wypiek został porównany do troski o wychowanie. Uroczystość zakończyła się cudnym Festynem w czasie którego każdy z uczestników z pewnością znalazł coś dla siebie: przejazd kucykami, splatanie kolorowych warkoczyków, malowanie twarzy, ścieżka zmysłów, leśna dziupla, loteria, koło fortuny, sprawna rączka, owady i inne atrakcje ufundowane przez zaprzyjaźnione Nadleśnictwo Sokołów. Wszystko to zostało ubogacone tradycyjne pysznym bigosem, słodkim poczęstunkiem, kolorowymi lodami i cukrową watą. Niespodziewaną dla wszystkich niespodzianką okazała się wizyta św. Patronki, która przybyła do nas z koszem pełnym winogron prosto z Mornesyjskiej winnicy. Sponsorom, całej Wspólnocie Wychowawczej Przedszkola i wszystkim, którzy przyczynili się do piękna naszej Uroczystości z serca dziękujemy.