Jasełka w grupie Kwiatuszków Dobroci

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest w kalendarz świąt i uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. Z tej okazji 17 grudnia dzieci z grupy Kwiatuszków Dobroci wystawiły swoje pierwsze Jasełka Bożonarodzeniowe dla Rodziców. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Przybyli goście uczestniczyli w wydarzeniu sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to Maryja i Józef bezowocnie poszukujący noclegu zatrzymali się w małej stajence za miastem Betlejem. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami, śpiewanymi przez dzieci i rodziców. Mali aktorzy z przejęciem odgrywali swoje role. Do Jasełek zaprosiliśmy także rodziców, którzy odegrali role narratorów. Po tak wspaniałym występie Siostra Dyrektor zaprosiła wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji naszych Rodzin, po czym mama Oli z naszej grupy uroczyście odczytała Słowo Boże upamiętniające narodzenie Jezusa w Betlejem. Nadszedł czas dzielenia się opłatkiem i składania sobie świątecznych życzeń. Na koniec Siostra Dyrektor – Anna Pytka zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek i wręczyła Rodzinom świąteczne upominki.