Z CYKLU SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI – SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

???????????????????????????????20 kwietnia 2015 roku gościliśmy w naszym przedszkolu pana Stefana Ambroziaka – pszczelarza, którego świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi. W bardzo serdecznej atmosferze pan Stefan dzieciom o życiu pracowitych pszczół, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół: dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy: dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę, dłuto i odsklepiacz widelcowy. Spotkanie zakończyło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe. Serdecznie dziękujemy Panu Stefanowi za tak wspaniałą lekcje przyrody.