WYPRAWA DO LASU

23.09.2015r. dzieci z grupy Kwiatuszki Dobroci oraz Szczęśliwe Serduszka wybrały się na wycieczką do lasu. Na miejscu czekali na nas Pan Jerzy Tomczuk i p. Piotr Krasnodębski z Nadleśnictwa Sokołów, którzy poprowadzili nas ścieżką edukacyjną. Dzieci usłyszały opowieści o roślinach i zwierzętach żyjących w tym lesie, a także dowiedziały się na czym polega praca leśniczego. Poznały także zasady zachowania w lesie. Były zagadki, zadania zespołowe oraz możliwość pozbierania skarbów lasu do kącika przyrody. Świeże leśne powietrze wyostrzyło nasz apetyt, zjedliśmy więc owoce i wypiliśmy pyszny sok. Zmęczeni, ale radośni wróciliśmy do przedszkola. Pogoda była piękna, a las – uroczy, mienił się pełną barwą ciepłych jesiennych kolorów.

Dziękujemy Pracownikom Nadleśnictwa za zorganizowanie wspaniałej przygody w lesie… Zapraszamy na stronę Nadleśnictwa Sokołów! Tam też można znaleźć nasze zdjęcia!

Nauczycielka Ksenia Wronkowska

A OTO WSPOMNIENIA Z WYPRAWY…