Warsztaty Mobilne Planetarium

W poniedziałek 23 września 2019 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztacie edukacyjnym- MOBILNE PLANETARIUM. Dzieci wybrały się w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków KOSMOSU. Dzięki pokazom, przedszkolaki dowiedziały się i zobaczyły jak powstał WSZECHŚWIAT, GALAKTYKI, UKŁAD SŁONECZNY. Pokaz, dla każdej z grupy osobno, odbył się w specjalnej kopule (5m średnicy i 3 m wysokości) o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat zagadek kosmosu, w przystępny sposób poznały zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii.

W kapsule dzieci obejrzały również bajkę pt. Patrol Zula- Historia Ziemi oraz wycieczkę na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Pokaz dostarczył wszystkim, bez wyjątku wiele kosmicznych wrażeń.