Uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu: Narodowe Święto Niepodległości. Kanclerz Jan Zamoyski ponad 400 lat temu powiedział „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”. Te słowa skłaniają do refleksji nad tym jak my dorośli – nauczyciele, rodzice mamy dbać o naszą Ojczyznę, przekazując dzieciom wiedzę o historii narodu wzbudzając w nich patriotyzm. Nie wystarczy dużo i pięknie mówić o dobru Polski, lecz należy dawać młodym ludziom świadectwo przywiązania do wartości, jakie dla wszystkich Polaków są cenne.  Liczymy na to, że nasze działania przyniosą owoce i w przyszłości przyczynią się do aktywnego uczestnictwa naszych wychowanków w życiu Narodu.” – nauczycielka Sylwia Stańczuk w swoim powitaniu zachęciła zebranych do refleksji nad jakością naszego patriotyzmu. Na wstępie została też zaprezentowana sylwetka Sługi Bożej s. Laury Meozzi – pierwszej salezjanki na ziemiach polskich, która świadectwem swojego życia udowodniła miłość do Polski, swojej drugiej Ojczyzny.
Te cenne refleksje zostały umocnione radością i entuzjazmem dzieci, które z radością śpiewały pieśni patriotyczne. Hymn narodowy w ich wykonaniu brzmiał poważnie i głęboko, zapalając serca dorosłych do szacunku i miłości do Polski oraz dumy z tego, że Polski wydał nas Naród.

Dziękujemy Rodzicom za tworzenie atmosfery tego wieczoru, za aktywny udział, a przede wszystkim codzienne kroczenie w rozumieniu i rozwijaniu misji przedszkola WYCHOWANIA NA DOBRYCH CHRZEŚCIJAN I UCZCIWYCH OBYWATELI.