TAK PRZEŻYWALIŚMY WIELKI POST

???????????????????????????????Pod takim tytułem przeżywaliśmy tegoroczny Wielki Post w naszych rodzinach.

Projekt Paschalny rozpoczęliśmy w Środę Popielcową 18 lutego 2015 r. uroczystym słówkiem i posypaniem głowy popiołem. W czasie Wielkiego Postu Dzieci z Rodzicami tworzyli „grę planszową”, którą uzupełniały po wykonaniu konkretnych zadań. Towarzyszyła im w tym książka Bruno Ferrero „Szczęśliwi rodzice dzięki metodzie Ks. Bosko”. W każdy piątek Wielkiego Postu podczas porannego słówka nauczyciele wraz z dziećmi przygotowywali krótką scenkę ilustrującą niedzielną Ewangelię. W rodzinach Rodzice uroczyście odczytywali tę Ewangelię, a dzieci rysowały do niej obrazek. Na holu w przedszkolu przez cały okres Wielkiego Postu towarzyszyła nam tablica z wyeksponowanymi obrazkami dzieci. Kolejną propozycją Projektu Paschalnego 2015’ było uroczyste świętowanie naszego Chrztu Świętego. W dzień przypadający na datę tego wydarzenia dzieci otrzymywały upominek w postaci bukieciku słodyczy. Wiele radości, a wszystko po to, by uświadomić sobie, jak wielkim darem jest dla nas Sakrament Chrztu, gdyż od tego momentu wszyscy staliśmy się Dziećmi Bożymi. Nasz Projekt zakończyliśmy celebracją Drogi Krzyżowej i Misterium Paschalnego w wykonaniu dzieci połączone z życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Na koniec wszyscy obdarowaliśmy się świątecznymi prezentami. Dzieci ucieszyły się małym koszyczkiem z barankiem, babeczką i słodkimi jajeczkami. Każda Rodzina otrzymała upominek nie tylko na świąteczne dni, ale propozycję powrotu do starej praktyki umieszczenia kropielniczki przy wejściu do domu. Woda święcona przypomina nam przyjęty chrzest i naszą przynależność do Chrystusa. Dziękujemy wszystkim Rodzinom za wspólne przygotowywanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.