SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI

15.09.2015 r. do naszego przedszkola przybyli wyjątkowi goście – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Głównym tematem naszego spotkania było poznanie pracy policjanta, a także bezpieczeństwo dzieci na drogach. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadań o codziennej pracy policji oraz z zaciekawieniem oglądały demonstrowany sprzęt policyjny. Nie zabrakło też odważnych, którzy chętnie przymierzali elementy stroju policyjnego oraz korzystali z różnych akcesoriów policyjnych. Pani policjantka przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się na drogach, pokazała, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Ponadto zaroszeni goście przypomnieli nam jak ważne jest noszenie ubrań i obuwia wyposażonego w elementy odblaskowe. Na koniec pan policjant zaprezentował dzieciom umiejętności psa policyjnego. Na buziach przedszkolaków można było zauważyć ogromne zainteresowanie podczas tego pokazu. Na koniec przedszkolaki podziękowały gościom za poświęcony czas i wręczyły policjantom upominki. To spotkanie było okazją, by poznać pracę policjanta, a także utrwalić zasady bezpieczeństwa na drogach.

                                                        Nauczycielka Magdalena Kozłowska

a oto zdjęcia…