SPOTKANIE Z PEDIATRĄ

Dzieci w przedszkolu dowiadują się niemal codziennie, jak dbać o swoje zdrowie. Również spotkanie z lekarzem- pediatrą było okazją, by porozmawiać o tym, jak dbać o siebie . Pani doktor Joanna Denisiuk udzieliła dzieciom cennych wskazówek.

• Przypomniała, że dzieci powinny ubierać się stosownie do pogody i pory roku, odpowiednio odżywiać się (jeść owoce, warzywa, surówki, unikać słodyczy).
  • Zachęcała, by prowadzić aktywny tryb życia, unikać dłuższego siedzenia przed komputerem.
  • Pokazała prawidłową technikę czyszczenia nosa.
  • Oceniła dziecięcy sposób mycia rąk.

Każde dziecko mogło posłuchać, jak bije jego serduszko i z bliska zobaczyć podstawowe narzędzia pracy lekarza. Maluszki i średniaki były bardzo odważne i otrzymały w nagrodę medale i naklejki  ,,Dzielny pacjent” . Dziękujemy  za spotkania w grupach Radosne Słoneczka i Kwiatuszki Dobroci.

Nauczycielka Wioletta Wojtkowska