Spotkania z ciekawymi ludźmi – Policja

???????????????????????????????9 października gościliśmy w naszym przedszkolu panów policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od kilku dni poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również podczas pobytu w domu i w czasie ruchu drogowego. Dzieci bardzo serdecznie powitały gości i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówią.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Nasi goście nie przybyli sami, wraz z nimi przyjechał pies policyjny, który pełni bardzo ważną rolę w tym zawodzie. Pan policjant zaprezentował umiejętności psa, jego spryt i zwinność. Dzieci dowiedziały się jaką funkcję pełni taki pies w codziennej pracy policjanta, ilu może mieć przyjaciół, jakie kryteria musi spełnić by zakwalifikować się do takiej służby.

Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego sprzętu, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Na koniec dzieci mogły wejść do wozu policyjnego i doświadczyć funkcjonalności tego rodzaju pojazdu.

Na zakończenie podziękowały panom policjantom za ciekawe przybliżenie nam trudnej pracy policjanta, po czym wręczyły własnoręcznie przygotowany upominek. Po tym spotkaniu nasze przedszkolaki będą wiedziały, że policjant, to przyjaciel, na którym można polegać, który chętnie służy pomocą.

Serdecznie dziękujemy panom policjantom, że znaleźli czas na spotkanie z nami mimo wielu służbowych obowiązków. Zapraszamy ponownie do naszego przedszkola!