SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI – ODWIEDZIŁ NAS PAN LEŚNICZY

???????????????????????????????Dnia 17 lutego nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość Pan Jerzy Tomczuk – leśniczy Nadleśnictwa Sokołów Podlaski. Pan Jerzy opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w zimowy sen. Pan leśniczy wykazał się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę. Ponadto zaprezentował i zostawił nam ptasie przysmaki (mieszanki nasion), które powiesiliśmy w karmnikach za oknami naszych sal. Dzięki temu możemy codziennie obserwować ptaki zimujące w naszym kraju. Bardzo dziękujemy Panu Jerzemu za owocne spotkanie.