RODZINY W SANKTUARIUM ŚW. ANNY W PROSTYNI

27 września 2015 roku Wspólnota Wychowawcza udała się na Pielgrzymkę Zawierzenia Rodzin tym razem do Prostyni.  W Sanktuarium św. Anny na Mszy Świętej sprawowanej w intencji Rodzin obecnych i byłych wychowanków, ksiądz proboszcz Ryszard Zalewski, w bardzo przystępny sposób opisał  historię tego szczególnego miejsca. Dzieci w darach ofiarnych powierzyły swoje rodziny zanosząc do ołtarza wykonane przez siebie kwiaty ze zdjęciem rodziny.

Po Mszy świętej wszyscy „pielgrzymi” zostali ukoronowani słynącymi łaskami koronami Św. Anny, po czym chętni rodzice mogli włączyć się w dzieło modlitwy różańcowej rodziców za dzieci. Następnie wszyscy udali się do parafialnego ogrodu, gdzie tatusiowie zajęli się pieczeniem kiełbasek, mamusie herbatą i ciastkami, a dzieci nie mogły doczekać się wspólnych, rodzinnych zabaw.  Po wspaniale smakującym posiłku na świeżym powietrzu i owocach z domowego ogródka, wszyscy z zapałem ruszyli do zabawy. Były tańce, grupowe zabawy, które stały się okazją do zapoznania się z nowymi rodzinami … i do tego ogrom dziecięcej radości.

mama Heli –  Joanna Denisiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć tych, którzy w spotkaniu uczestniczyli oraz tych, którzy wybiorą się następnym razem…