PROJEKT ŚW. MARIA DOMINIKA MAZZARELLO – SŁÓWKA PORANNE…

???????????????????????????????W dniach od 8.04 – 16.04.2015 realizowaliśmy w naszym przedszkolu projekt ,,Tydzień z Marią Dominiką Mazzarello”, którego myślą przewodnią były słowa:
,,Zawsze bądźcie radosne. Nigdy przygnębione i smutne”. Celem projektu było przybliżenie dzieciom i rodzicom postaci Świętej, która wkrótce zostanie patronką naszego przedszkola.
Pierwszego dnia projektu Siostra Dyrektor wspólnie z nauczycielkami i dziećmi zawieszała w każdej sali obraz przedstawiający Marię Dominikę. Codziennie rano gromadziliśmy się na wspólny śpiew, modlitwę i ,,słówko” o Świętej. Dzieci dowiadywały się o ważnych wydarzeniach z jej życia i osobach, które pomogły lepiej poznać i kochać Boga. W ciągu tego tygodnia poznawaliśmy specjały kuchni włoskiej i przygotowywaliśmy sztukę, której premiera odbyła się w naszym teatrze Bambini. Rodzice długo oklaskiwali małych aktorów. Dzieci chętnie brały do domu kolorowanki, z których powstały przepiękne albumy o Marii Dominice Mazzarello. Wszystkie prace, które zostały złożone będą oceniane przez jury a najciekawsze zostaną nagrodzone. Podsumowaniem projektu było spotkanie z Siostrą Iwoną Szymanik, która jeszcze bardziej przybliżyła rodzicom postać Marii Dominiki.