Pielgrzymka Zawierzenia

8 października nasza Wspólnota Wychowawcza, mimo niezbyt sprzyjającej pogody, spędziła piękną,  choć nietypową niedzielę w Drohiczynie.

Nasze spotkanie zaczęliśmy od krótkiego, ale bardzo ciekawego zwiedzenia Wyższego Seminarium  Duchownego, które poprowadził‚ alumn Maciej.

Następnie  rodzice i wychowawcy zawierzyli kolejny rok pracy Matce Bożej, podczas Mszy św. w katedrze, gdzie chętni rodzice podjęli się modlitwy różańcowej za swoje dzieci, każda rodzina otrzymała indywidualne błogosławieństwo i pamiątkowy różaniec.

Potem skorzystaliśmy z zaproszenia p. Rafała Siwka, Dyrektora Domu Kultury w Drohiczynie i odwiedziliśmy Muzeum Kajakarstwa i Starych Motocykli. Tam nadszedł‚ czas na posiłek, który zintegrował‚ przy ognisku szczególnie Tatusiów…

Najwytrwalsi zwiedzili jeszcze Muzeum Diecezjalne, które w bardzo przystępny dla dzieci sposób pokazała nam siostra Bogumiła – loretanka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzinom, obecnych i byłych wychowanków, którzy podjęli trud nietypowego pielgrzymowania, aby ten dzień przeżyć w przedszkolnej wspólnocie i otoczyć  ją modlitwą.

Joanna Denisiuk

oczywiście zapraszamy do galerii 🙂