Kolorowy tydzień

Od 6 do 12 maja 2014r. realizowaliśmy w naszym przedszkolu projekt edukacyjny „Kolorowy tydzień”. Każdego dnia bawiliśmy się innym kolorem dając dzieciom możliwość wszechstronnego rozwoju. W tym czasie wszystkie grupy tworzyły tablice, dodając systematycznie elementy przyrody w omawianym kolorze. Przeprowadziliśmy wiele ciekawych eksperymentów, jak np.  barwienie  kwiatów za pomocą wody z barwnikiem. Dzieci miały możliwość utrwalenia kolorów, ich odcieni oraz poznawania ich pochodnych poprzez mieszanie barw. Codziennej gimnastyce towarzyszyły  przybory w kolorze dnia, a podczas zajęć materiały dydaktyczne w tym samym kolorze. Ważną rolę odgrywały utwory literackie przedstawiające wybraną barwę. Ostatniego dnia projektu każda grupa przeprowadzała konkurencje sportowe. Dzieci dowiedziały się o konieczności dbania o zdrowie oraz jak można aktywnie spędzać czas. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, za aktywne zaangażowanie  się w realizację naszego projektu.