Echo misyjnej radości…

25.10.2017 r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury nasza Wspólnota Wychowawcza Przedszkola miała okazję przeżycia misyjnej radości w rytmie bębnów. Radość była tym większa, że na zaproszenie odpowiedziały dzieci ze szkół i przedszkoli wraz z rodzicami.

Przez misyjne szlaki przeprowadził nas Krystian Tyrański, podróżnik, twórca Szkoły Muzyki Bębnów dla Dzieci – Muzyczna Radość, zaangażowany w inicjatywę rozwijania talentów dzieci w Kidongo. 

Multimedialne widowisko stało się okazją do popatrzenia szerzej na rzeczywistość wokół nas. Opowieść o misyjnym zmaganiu, o radości i nieuniknionych porażkach zmobilizowała nas, by mimo wszystko nie tracić nadziei i nie rezygnować z poszukiwania sposobu pomocy, nawet najmniejszej. Tak więc zapraszamy! NAKRĘĆMY SIĘ NA MISJE!! – zbiórka nakrętek plastikowych to prosty sposób, dzięki któremu możemy zanieść pomoc dzieciom ze szkoły w Sudanie, gdzie pracuje s. Teresa Roszkowska – salezjanka. Dzięki akcji pomoc dotrze także do szpitalika prowadzonego przez Siostry Opatrzności  Bożej w Kamerunie.

Łączmy siły i nakręcajmy innych na misje! Papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Misyjny 2017 zaprasza do wyjścia z własnej wygody, by nieść innym radość Ewangelii. Tak więc do dzieła!

a tu jeszcze kilka zdjęć oddających klimat spotkania…

Zapraszamy do ODSŁUCHANIA relacji z widowiska w rytmie bębnów emitowanej w Katolickim Radio Podlasie, audycję przygotował pan Paweł Kryszczuk, pracownik SOK. Dziękujemy serdecznie!