Boskie Igrzyska Sportowe

???????????????????????????????7 lutego w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim odbyły się Boskie Igrzyska Sportowe z okazji Jubileuszu 200 – lecia urodzin św. Jana Bosko. W zabawach sportowych uczestniczyły całe rodziny naszych wychowanków, jak również absolwenci przedszkola oraz dzieci i młodzież z okolic Sokołowa Podlaskiego. Całość imprezy poprzedziła msza św. ku czci św. Jana Bosko, którą celebrował ks. Piotr Wyszyński. Zawodnicy mieli możliwość uczestniczenia w dwunastu konkurencjach. , takich, jak: skoki w workach, przeciąganie liny, skoki w dal, tor przeszkód, kangurki, kręgle, przenoszenie zapałek, zabawa bieżna z piłką, slalom, rzut do celu, przenoszenie na kocu, piłka w tunelu. Zawody były przeprowadzone w sportowej atmosferze, dzieci miały wielką frajdę uczestniczenia w tego typu imprezie, a największą dla nich nagrodą było zdobycie medali i walka o nie w hali sportowej. Po zakończonych zawodach młodzi uczestnicy olimpiady otrzymali dyplomy, najlepsi medale, a dla wszystkich był obiad i słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Boskich Igrzysk Sportowych: nauczycielom, rodzicom oraz młodzieży z oratorium księży Salezjanów przy parafii św. Jana Bosko. Takie Igrzyska przeżywaliśmy w naszym przedszkolu po raz pierwszy, ale entuzjazm wszystkich uczestników pozwala przypuszczać, że nie ostatni. Pragniemy organizować cyklicznie olimpiadę dla dzieci.