Akcja „Sprzątanie Świata’’

W dniu 20.09.2019 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji:
„SPRZĄTANIE ŚWIATA”.

Na kilka dni przed sprzątaniem, dzieci zostały wprowadzone w tematykę dbania o środowisko. Rozmawialiśmy o konieczności nie śmiecenia i dbania o przyrodę. Dzieci oglądały film o wykorzystaniu surowców wtórnych, uczyły się segregowania śmieci. Gdy nadszedł dzień sprzątania wszystkie grupy przedszkolne zaopatrzone w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyły w akcji ekologicznej: „Sprzątanie świata”. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Głównym celem akcji „Sprzątanie świata” było rozbudzenie świadomości ekologicznej przedszkolaków i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej przedszkolaków i odpowiedzialności za środowisko naturalne.