???????????????????????????????Dzieci z grup: Kwiatuszki Dobroci i Szczęśliwe Serduszka pod okiem pani Magdy przedstawiły scenkę o tematyce wiosennej. Okazją do spotkania się dzieci i pracowników przedszkola były imieniny pani Bożenki i pana Zbyszka. Solenizanci ze wzruszeniem przyjęli kosze wiosennych kwiatów i serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych i pogody ducha. Nie zabrakło wspólnej modlitwy. Pani Bożenka i pan Zbyszek przygotowali słodkie niespodzianki dla dzieci.

 

???????????????????????????????Nasze przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach z cyklu ,,Rytmiczna radość” – chętnie śpiewały i wystukiwały rytmy na bębnach. Byli też goście specjalni: słoń, krokodyl, żyrafa i hipopotam, którzy przypomnieli dzieciom o zasadach zdrowego trybu życia.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????Dnia 17.03.2015 dzieci z gryp: Szczęśliwe Serduszka i Radosne Słoneczka uczestniczyły w wycieczce do Rezerwatu Przyrody ,,Śnieżyczka” w pobliżu Repek. Zajęcia edukacyjne odbyły się w ramach projektu ,,Las w czterech porach roku” – etap III – Wiosna. Pan leśniczy – Jerzy Tomczuk, bardzo ciekawie opowiadał o lesie i jego mieszkańcach. Rozległe połacie kwitnącej śnieżyczki – przebiśnieg, śpiew ptaków i cieplejszy powiew wiatru pozwoliły poczuć zbliżającą się małymi krokami wiosnę. Bardzo dziękujemy państwu Wójcickim i Nadleśnictwu Sokołów Podlaski za lekcję przyrody – to najlepszy sposób, by dzieci zobaczyły, zrozumiały i zapamiętały.

Zobacz zdjęcia

5__Piatek_-_V_Tydzien_Wielkiego_Postu_01

Niech nasz POST będzie WIELKI, nasze PRAGNIENIA

niech będą WIELKIE, nasze NAWRÓCENIE niech będzie

WIELKIE, nasze ŻYCIE niech będzie … PIĘKNE,

bo wypełnione Bogiem!

Życzymy wszystkim Błogosławionego czasu Wielkopostnej

Pustyni – z modlitwą, Siostry Salezjanki.

Zapraszamy serdecznie wszystkich Rodziców i chętnych w piątki: 27 lutego, 13 marca

i 20 marca na Spotkanie ze Słowem Bożym i Adoracje Krzyża

( w tym czasie zapewniamy opiekę nad dziećmi)

???????????????????????????????W Dniu Życia Konsekrowanego pamiętamy o naszych Siostrach – Córkach Maryi Wspomożycielki. Tego dnia szczególnie polecamy je Bogu w naszej modlitwie, chcemy, by były wśród nas – czuły naszą serdeczność i radość. Przedszkolaki umiliły Siostrom czas występami, życzeniami i kwiatami – tak wyraziły swoją wdzięczność i pamięć. Wspólne zdjęcie jest miłym wspomnieniem tego dnia. Naszym Siostrom życzymy wielu łask Bożych, światła Ducha Świętego i nieustającej opieki Maryi Wspomożycielki. Szczęść Boże.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????Raz w roku gościmy w naszym przedszkolu pana Pączka, który odwiedza nas z koszem pełnym tłustych, ale jakże pysznych pączuszków…
Obdarowuje nimi wszystkich, którzy sprostają jego zadaniom – np. rzut piłeczką do celu, zaśpiewanie piosenki…
Pączki były wyśmienite, dziękujemy i zapraszamy za rok.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????Dnia 17 lutego nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość Pan Jerzy Tomczuk – leśniczy Nadleśnictwa Sokołów Podlaski. Pan Jerzy opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w zimowy sen. Pan leśniczy wykazał się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę. Ponadto zaprezentował i zostawił nam ptasie przysmaki (mieszanki nasion), które powiesiliśmy w karmnikach za oknami naszych sal. Dzięki temu możemy codziennie obserwować ptaki zimujące w naszym kraju. Bardzo dziękujemy Panu Jerzemu za owocne spotkanie.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????Zwyczajem minionych lat uczestniczyliśmy w Przedszkoliadzie organizowanej przez Sokołowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zabawy sportowe odbyły się 19 lutego w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim. Nasze przedszkolaki chętnie uczestniczą w tego typu zabawach, sport pobudza je do aktywności, chęci działania i zdrowej rywalizacji. Ponad to dzieci miały okazję zmierzyć swoje siły z rówieśnikami innych przedszkoli. Z dumą stwierdzamy, że nasze dzieci to wspaniali sportowcy.

Zobacz zdjęcia