Zapraszamy Rodziny  16 listopada, tj. poniedziałek,  godz. 16.30

na wieczór patriotyczny „To jest Polska…! przygotowany z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Po występie dzieci przejdą na poczęstunek i zabawę, natomiast nasz gość ks. dr Robert Grzybowski, podzieli się z nami refleksją:

 Jak zainwestować swój duchowy kapitał?

Zapraszamy do przeżycia tego doświadczenia, które wpisuje się w misję przedszkola “Wychowania na dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli”. Skorzystajmy z tej szansy dla rozwoju naszych dzieci i naszej Rodziny.

 

30.10.15 w naszym przedszkolu odbył się  BAL WSZYSKICH ŚWIETYCH. Uroczystość była podsumowaniem TYGODNIA Z SALEZJAŃSKIMI ŚWIETYMI oraz okazją lepszego przygotowania się do przeżywania Uroczystości Wszystkich Świętych  – 1 listopada. Dzięki zaangażowaniu rodziców, dzieci przybyły na bal pięknie przebrane. Z wielką  radością prezentowały postacie świętych. Gościem specjalnym balu  była s. Dyrektorka Anna Pytka, która przebrała się za św. Marię Dominikę Mazzarello. Quiz wiedzy o salezjańskich świętych dzieci przebrnęły znakomicie i mogły cieszyć się niespodzianką. Bal był wspaniały… ale pamiętajmy, że: „ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, co się w Niebie będzie działo!”

Wstawiennictwu Świętych i Błogosławionych polecajmy nasze Rodziny, Wspólnoty i prośmy o łaskę bohaterskiego i radosnego życia wiarą w naszej codzienności.

Nie zapomnijmy  podziękować naszym Patronom za ich opiekę!!!

A OTO KILKA PAMIĄTKOWYCH ZDJĘĆ…ZAPRASZAMY…

Poniżej relacja z wywiadu przeprowadzonego z uczestnikami balu:

  • „Na balu podobało mi się że były zagadki i wziąłem serduszko na pamiątkę…i podobał mi się mój strój. Byłem przebrany za świętego rycerza Jerzego. Mój strój podobał się kolegom.” (Bartek S.)
  • „Podobało mi się, że Siostra Dyrektorka była przebrana za św. Marie Dominikę Mazzarello i jak dawała nam fajny prezent.” (Magda K.)
  • „Jak byliśmy na balu to podobało mi się jak strzelaliśmy balony z zagadkami. Ja byłem przebrany za św. Dominika Savio. Lubię go, bo jest dobry.” (Jakub L.)
  • „Na balu podobało mi się jak tańczyliśmy i jak pękały balony z napisami. Podobało mi przebranie Wiktorii…ona była przebrana za św. Agnieszkę.” (Ania W.)
  • „…podobało mi się tańczenie…i balony…jak pękały…no i wiadomości o świętych…” (Jakub C.)

 

 

29.10.15 to dzień imienin naszej Pani Wioli Wojtkowskiej, nauczycielki w grupie 3 latków Radosne Słoneczka. Solenizantce dziękujemy za pełną pasji pracę z dziećmi i rodzicami. Życzymy, by w codzienności towarzyszyła Pani opieka salezjańskich Patronów, a szczególne św. Marii Dominiki Mazzarello. Niech Maryja Wspomożycielka otoczy Panią swoją opieką i wyprasza potrzebne łaski.
Buona Festa

28.10.2015 grupa RADOSNYCH SŁONECZEK przeżywała UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA!

Dziękujemy Rodzicom za wielkie zaangażowanie w przygotowanie i przeżycie tej uroczystości. Gratulujemy pozytywnej adaptacji dzieci i życzymy dalszego, pięknego rozwoju dzieci i Państwa rodzin ożywianego charyzmatem św. Jana Bosko obecnym w przedszkolu.

Zapraszamy do galerii…

Tydzień 26 – 30 października 2015 r. był wypełniony w naszym przedszkolu obecnością salezjańskich świętych. Św. Jan Bosko, św. Dominik Savio, bł. Laura Vicuna i oczywiście Patronka naszego Przedszkola św. Maria Dominika Mazzarello to bohaterowie tygodnia. Razem z nimi wcielaliśmy w codzienność przedszkolną i rodzinną PRZEPIS NA ŚWIĘTOŚĆ
św. Jana Bosko:

  • po pierwsze RADOŚĆ,
  • po drugie OBOWIĄZKI ZWIĄZANE Z NAUKĄ, PRACĄ I MODLITWĄ,
  • po trzecie CZYNIENIE DOBRA WOBEC WSZYSTKICH.
Zapraszamy wszystkich do wykorzystania tego przepisu. Efekt gwarantowany…

15.10.15 r. w naszym przedszkolu sprawdzaliśmy, jak radzimy sobie w sytuacji zagrożenia. Przy asyście Funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Sokołów Podlaski przeprowadzona została próbna ewakuacja. Po zakończeniu akcji, dzieci mogły ucieszyć się obecnością wozów strażackich i zajrzeć do środka. Był też moment, żeby po raz kolejny przypomnieć dzieciom ważne zasady bezpieczeństwa.

Dziękujemy serdecznie Kierownictwu i Załodze KP PSP Sokołów Podlaski za otwartość i gotowość niesienia pomocy!!!

a oto kilka zdjęć…

Dzień 14.10.2015 zgromadził Wspólnotę Wychowawczą naszego przedszkola na wspólnym świętowaniu. Kto tworzy Wspólnotę Wychowawczą? W jej skład wchodzi: Wspólnota Sióstr Salezjanek, wychowawcy i wszyscy pracownicy przedszkola, rodzice, dzieci. Ksiądz Bosko chciał, by wszyscy niezależnie od pełnionych funkcji WYCHOWYWALI. Dzisiejsza uroczystość stała się okazją do przypomnienia sobie tego wielkiego ideału naszego świętego Patrona. Występ „Szczęśliwych Serduszek”, dziecięcy śpiew, ciepłe słowa przedstawicieli Rodziców oraz słówko s. Anny Pytka – Dyrektorki przyczyniły się do radosnej, świątecznej atmosfery. Kolejnym etapem świętowania będzie piątkowe spotkanie na Eucharystii. Podziękowania składamy wszystkim rodzicom na ręce Rady Rodziców, za zaproszenie do kina, ale przede wszystkim za codzienną życzliwość i zaufanie, które okazujecie Państwo powierzając naszej trosce Wasze największe skarby. Módlmy się za siebie nawzajem i nigdy nie zapomnijmy o słowach św. Jana Bosko, że WYCHOWANIE TO SPRAWA SERCA…

z modlitwą za wszystkich, którzy wychowują i uczą…

s. Dorota Czyżewska

zapraszamy do obejrzenia zdjęć…