Serdecznie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej,

szczególnie BYŁYCH WYCHOWANKÓW PRZEDSZKOLA,

na drugie już spotkanie z cyklu „Serce, które widzi”.

Przyjdź!

Zapraszamy!

Sobota 21. 05. 16 r.

SZCZEGÓŁY  W SERCU :)

003 serce bez tła

W związku z obchodami 1050 rocznicy Chrztu Polski, w naszym przedszkolu została zorganizowana wystawa rodzinnych zdjęć z uroczystości chrztu. Chętne rodziny dostarczyły zdjęcia, a dzieci z pomocą swoich nauczycielek wykonały ozdobne ramki. Powstały piękne pamiątki, które z pewnością wzbogacą rodzinne zbiory.

Życzymy wszystkim głębokiej radości z faktu bycia dzieckiem Boga…

Gdzie chrzest tam nadzieja! Tam droga zbawienia!

Dziękujemy wszystkim Rodzinom, które dostarczyły zdjęcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy.

W dniach 18 – 22. 04.16 r. przeżywaliśmy w przedszkolu TYDZIEŃ ZDROWIA zorganizowany przez nauczycielki p. Magdalenę Kozłowską i p. Wiolettę Wojtkowską.

Celem projektu było wzmacnianie postaw i zachowań służących zdrowiu własnemu i innych.

Tydzień wyróżniał się bogactwem aktywności:

 

Janek, Janek B., Janek Bosko! Ole!!

25 – 31.01.2016 r. to TYDZIEN ZE ŚW. JANEM BOSKO. Czas bogaty w przeróżne aktywności i wydarzenia. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

  • WŁOSKIE MENU – dzieci z pomocą nauczycielek oraz p. Joli i s. Elżbiety wykonały pizzę na przedszkolny obiad!
  • CODZIENNE SŁÓWKA – Dzieci poznawały epizody z życia św. Jana Bosko w czasie słówek prowadzonych przez nauczycielki.Nie zabrakło codziennej nauki zwrotów w języku ojczystym św. Jana Bosko.
  • POKAZ KUGLARSKI –  rozbawił, zaciekawił, zadziwił wszystkich zebranych.  Magda i p. Sylwia były wspaniałe! Z pewnością Jan Bosko zadziwiałby się również !
  • SPORTOWE ZMAGANIA – „Boisko żywe Szatan martwy, boisko martwe Szatan żywy” tak mawiał ks. Bosko, który przez organizowanie czasu wolnego chronił chłopców z oratorium przed nudą.
  • SPOTKANIE Z KS. SALEZJANINEM– ks. Piotr Wyszyński duchowy syn św. Jana Bosko opowiedział dzieciom o Jego życiu, nie zabrakło też ciekawych, rozbawiających dzieci historii.
  • KAWIARENKA KS. BOSKO! Dekoracje przygotowane przez poszczególne grupy wytworzyły uroczy klimat. Rodzice oraz Siostry ze Wspólnoty zasiedli przy stołach z włoskimi smakołykami przygotowanymi przez p. Jolę i s. Elżbietę. Pizza oraz włoskie ciasto CROSTATA smakowały wszystkim. Atrakcją spotkania była scenka w wykonaniu wszystkich grup „Nie siłą, dobrocią pomagaj innym stawać się dobrymi” mówiąca o śnie Janka z 9 roku życia. Ks. Piotr Wyszyński w krótkim słowie do rodziców zaktualizował metodę wychowawczą św. Jana Bosko odnosząc ją do relacji w rodzinie. Miłym akcentem w czasie kawiarenki były również życzenia z okazji Dnia Życia Konsekrowanego wyrażone przez Personel Przedszkola i dzieci.
  • MSZA ŚWIĘTA W KONKATEDRZE 31.01.16 Wspólnota Wychowawcza Przedszkola uczciła św. Jana Bosko w czasie Mszy św. w kościele parafialnym.