09.10.2015 r. dzieci pięcioletnie z grupy SZCZĘŚLIWE SERDUSZKA wzięły udział w koncercie „Dzieci Ojcu Świętemu” zorganizowanym  w Sokołowskim Ośrodku Kultury w ramach XV Dnia Papieskiego. Pokaz reżyserowany przez nauczycielki Panią Sylwię Stańczuk i Panią Ksenię Wronkowską, był nawiązaniem do obecności Jana Pawła II niosącego uśmiech i błogosławieństwo… szczególnie najmniejszym. Dzieci w symbolicznym tańcu oddały hołd naszemu Świętemu Rodakowi. Piękne jest to, ze nasi mali artyści zatańczyli z miłością w sercu i wzruszeniem tak, jakby Jan Paweł II był na widowni. Wielkie gratulacje należą się Rodzinom, w których wspomina się osobę wielkiego Papieża i rozpala się miłość do Niego w sercach najmłodszych.

Wyrazy wdzięczności składamy Dyrekcji i Pracownikom SOK za zaangażowanie w przygotowanie tej pięknej inicjatywy…

s. Dorota Czyżewska

Foto relacja ze strony SOK, zapraszamy…

i kilka zdjęć z naszej galerii…

05.10.2015 miało miejsce rozstrzygnięcie RODZINNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO, który zorganizowały nauczycielki Pani Sylwia Stańczuk i Pani Ksenia Wronkowska. Zadanie konkursowe – to w skrócie” – „wykonanie czegoś z niczego” czyli twórcze wykorzystanie surowców wtórnych. Wyzwanie konkursowe z pomocą rodziny podjęli: Wiktoria Bazylczuk, Wiktoria Maseko, Alicja Paczuska, Michał Sawicki, Bartosz Skorupka, Anna Wójcicka, Paulina Kazimierczuk. Gratulujemy pomysłowych prac i rodzinnego wysiłku, a paniom dziękujemy za stworzenie okazji do objawienia się wielu talentów!!!

Zapraszamy do galerii…

 

02.10.2015 r. nasze przedszkole odwiedził Pan Ireneusz Kaługa ornitolog z siedleckiej Grupy Ekologicznej. Piękne zdjęcia wykonane przez naszego Gościa oraz ciekawe opowieści o życiu ptaków, były poszerzeniem treści przeżywanego wcześniej Tygodnia Ekologicznego. Pan Ireneusz w podziękowaniu za spotkanie zabrał z przedszkola nowy gatunek ptaków. Ptaki Cudaki bardzo ucieszyły Pana Irka… Naszemu Gościowi życzymy niegasnącej pasji w codziennej trosce o skrzydlatych przyjaciół i czekamy na album, który jak zapewniał Pan Irek będzie miał tytuł pochodzący od nazwy gatunku odkrytego przez naszych małych ornitologów…

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Macieja Wójcickiego, który zorganizował spotkanie.

s. Dorota Czyżewska

Zapraszamy… jest też zdjęcie nowego gatunku PTAKÓW CUDAKÓW!

27 września 2015 roku Wspólnota Wychowawcza udała się na Pielgrzymkę Zawierzenia Rodzin tym razem do Prostyni.  W Sanktuarium św. Anny na Mszy Świętej sprawowanej w intencji Rodzin obecnych i byłych wychowanków, ksiądz proboszcz Ryszard Zalewski, w bardzo przystępny sposób opisał  historię tego szczególnego miejsca. Dzieci w darach ofiarnych powierzyły swoje rodziny zanosząc do ołtarza wykonane przez siebie kwiaty ze zdjęciem rodziny.

Po Mszy świętej wszyscy „pielgrzymi” zostali ukoronowani słynącymi łaskami koronami Św. Anny, po czym chętni rodzice mogli włączyć się w dzieło modlitwy różańcowej rodziców za dzieci. Następnie wszyscy udali się do parafialnego ogrodu, gdzie tatusiowie zajęli się pieczeniem kiełbasek, mamusie herbatą i ciastkami, a dzieci nie mogły doczekać się wspólnych, rodzinnych zabaw.  Po wspaniale smakującym posiłku na świeżym powietrzu i owocach z domowego ogródka, wszyscy z zapałem ruszyli do zabawy. Były tańce, grupowe zabawy, które stały się okazją do zapoznania się z nowymi rodzinami … i do tego ogrom dziecięcej radości.

mama Heli –  Joanna Denisiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć tych, którzy w spotkaniu uczestniczyli oraz tych, którzy wybiorą się następnym razem…

Sport to zdrowie!!!

23.09. 2015 r w grupie Kwiatuszków Dobroci zorganizowaliśmy zawody sportowe. Dzieci podzielone na dwa zespoły brały udział w konkurencjach sportowych. Z uśmiechem pokonywały tory przeszkód, a wygrana drużyna została nagrodzona gromkimi brawami oraz kolorowymi naklejkami…ale największą radością była wspólna zabawa i aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu…

Nauczycielka Magdalena Kozłowska

zapraszamy do oglądania sposobów hartowania ciała i ducha!!!

W dniach od 21 do 25 września 2015 r w naszym przedszkolu realizowaliśmy „Projekt ekologiczny”, podczas którego poruszane były ciekawe tematy. Między innymi wykonywaliśmy doświadczenia z powietrzem i z wodą. Dzięki tym zajęciom dzieci mogły odpowiedzieć na pytania:

– Jakie przedmioty pływają, a jakie zatapiają się w wodzie?

– Co dzieje się z ziemniakiem, który jest wrzucony do słonej wody?

– Które substancje się rozpuszczają w wodzie?

– Ile monet zmieści się w pełnej szklance wody?

– Co się dzieje z jajkiem pływającym w occie?

– Czemu świeczka pod przykryciem gaśnie?

– Co dzieje się z balonem pod wpływem ciepłego i zimnego powietrza?i

Wszystkim przedszkolakom podobały się wykonywane doświadczenia i po zajęciach stwierdziły, że w najbliższym czasie trzeba będzie je powtórzyć więc czekamy na kolejne okazje do eksperymentowania…

nauczycieka Magdalena Kozłowska

A TAK PRACOWAŁY KWIATUSZKI DOBROCI…

23.09.2015r. dzieci z grupy Kwiatuszki Dobroci oraz Szczęśliwe Serduszka wybrały się na wycieczką do lasu. Na miejscu czekali na nas Pan Jerzy Tomczuk i p. Piotr Krasnodębski z Nadleśnictwa Sokołów, którzy poprowadzili nas ścieżką edukacyjną. Dzieci usłyszały opowieści o roślinach i zwierzętach żyjących w tym lesie, a także dowiedziały się na czym polega praca leśniczego. Poznały także zasady zachowania w lesie. Były zagadki, zadania zespołowe oraz możliwość pozbierania skarbów lasu do kącika przyrody. Świeże leśne powietrze wyostrzyło nasz apetyt, zjedliśmy więc owoce i wypiliśmy pyszny sok. Zmęczeni, ale radośni wróciliśmy do przedszkola. Pogoda była piękna, a las – uroczy, mienił się pełną barwą ciepłych jesiennych kolorów.

Dziękujemy Pracownikom Nadleśnictwa za zorganizowanie wspaniałej przygody w lesie… Zapraszamy na stronę Nadleśnictwa Sokołów! Tam też można znaleźć nasze zdjęcia!

Nauczycielka Ksenia Wronkowska

A OTO WSPOMNIENIA Z WYPRAWY…