logoOGŁOSZENIE

Uprzejmie informujemy, że REKRUTACJA w naszym przedszkolu

rozpoczyna się od 02.02.2015 r.

Więcej informacji nt. Rekrutacji można przeczytać

w zakładce DLA RODZICÓW – PREZENTACJE

Serdecznie zapraszamy

s. Anna Pytka

Dyrektor przedszkola

???????????????????????????????Nasze przedszkolaki wiedzą o tym, że 21 i 22 stycznia,  to dni szczególne w kalendarzu – wtedy okazujemy swoją szczególną miłość i wdzięczność naszym Babciom i Dziadkom. To właśnie oni przybyli do naszego przedszkola  dnia 17 stycznia 2015 roku.  Z tej okazji dzieci przygotowały wiersze i piosenki oraz własnoręcznie wykonały  niespodzianki. Po krótkiej części artystycznej pan Wodzirej dał znak: „Bal Karnawałowy z Babcią i Dziadkiem czas zacząć!”. Wszyscy obecni zatańczyli Poloneza. Nie zabrakło też Walca, równie chętnie bawiliśmy się w rytmie Kaczuszek. Pan Wodzirej przygotował wiele ciekawych zabaw dla naszych Milusińskich. Dzieci wystąpiły w pięknych strojach karnawałowych, a inwencji twórczej i pomysłowości nie zabrakło też Babciom i Dziadkom. Bawiliśmy się z uśmiechem na twarzy po czym chętnie udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę, a Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej Uroczystości.

Wkrótce udostępnimy więcej zdjęć

wrestauracji11 stycznia 2015 r. wraz z Rodzicami i Dziećmi z przedszkola zapoczątkowaliśmy świętowanie Jubileuszu 200 – lecia urodzin św. Jana Bosko. Rodzice i dzieci przybyli do włoskiej Restauracji Ks. Bosko na uroczysty obiad, która miała miejsce w naszym przedszkolu (Sióstr Salezjanek w Sokołowie Podlaskim) przy ul. Kosowskiej 26. Przygotowano dania w ojczystych smakach Jubilata. Obiad zakończył się wspólnym uczestniczeniem w teleturnieju, podczas którego mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę w dziedzinie życia i działalności św. Jana Bosko. Podarowaliśmy sobie ten czas, aby się ucieszyć sobą oraz tym, że Pan pozwolił nam mieć udział w salezjańskim dziele wychowania zapoczątkowanym przez ks. Bosko.

 

Więcej zdjęć wkrótce

onjestkrolemPod takim tytułem Rodzice i Dzieci z naszego przedszkola przedstawili Jasełka Bożonarodzeniowe we wszystkich trzech kościołach w Sokołowie Podlaskim. Premiera odbyła się 4 stycznia 2015 roku w Kościele Katedralnym pw. Niepokalanego Serca NMP, a następnie w kolejnych parafiach: w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (6 stycznia) i w Kościele św. Jana Bosko (11 stycznia).  W Jasełkach udział wzięły całe rodziny. Ich trud i zaangażowanie zostały wynagrodzone gromkimi brawami naszych widzów. We wszystkich kościołach spotkaliśmy się z wielką życzliwością Pasterzy i Parafian, za co z całego serca DZIĘKUJEMY

Wszystkim aktorom dziękujemy za wspólne tworzenie salezjańskiego teatru „wędrownego” J i życzymy dalszych sukcesów – a to już nastąpi niebawem.

Więcej zdjęć wkrótce

DSCN13288 stycznia 2015 roku młodzi aktorzy z grupy teatralnej działającej przy Sokołowskim Ośrodku Kultury przedstawili dla naszych przedszkolaków bajkę pt. „ Jak Tygrysek wybierał się do Laponii”. Przygody bohatera wzbudziły duże zainteresowanie, dzieci chętnie odpowiadały na pytania. Trafnie odczytały przesłanie płynące z bajki: „Bycie egoistą, samolubem nie popłaca, a nawet najwspanialsze prezenty od Mikołaja nie zastąpią obecności życzliwych osób”.

Zobacz zdjęcia

SNE Sokolow Podl 13 14 grudzien2014_IMG_8056W dniach 13 i 14 grudnia 2014r. rodziny z naszego przedszkola przeżywały Kurs Nowego Życia, który miał miejsce w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II przy ul Lipowej 84 w Sokołowie Podlaskim. Kurs, prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji z Drohiczyna, był jednym z elementów przeżywania tegorocznego Adwentu – chętni rodzice, pracownicy, rodzice dzieci z oratorium oraz zaprzyjaźnione z przedszkolem rodziny – mogli przeżyć wspaniałe, pełne pokoju i radości rekolekcje pod przewodnictwem znanego nam już wcześniej i bardzo cenionego kapłana – ks. Roberta Grzybowskiego. Mamy nadzieję, że wspólne przeżywanie rekolekcji stanie się tradycją naszej przedszkolnej rodziny i będzie trwale owocowało.

Zobacz zdjęcia

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata

i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi

w ich samotności, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości

i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie,

Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.

 

Matka Teresa z Kalkuty

Nasze przedszkole przygotowało świąteczne paczki dla rodzin ubogich i  wielodzietnych z naszego miasta. Rodzice wraz z dziećmi czynnie zaangażowali się w dostarczanie żywności i środków chemicznych tak bardzo koniecznych do codziennego życia. Nasze przedszkolaki z radością uczestniczyły w akcji RODZINA -RODZINIE dzieląc się z innymi tym, co sami posiadają. Cieszymy się, że choć trochę możemy przyczynić się do  radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia w naszej sokołowskiej społeczności.

???????????????????????????????

49HEJ ! KOLĘDA, KOLĘDA!

Idą Kolędnicy wpuśćcie nas do izby,
pięknie zaśpiewamy nie zrobimy ciżby,
Idą przebierańcy będą śpiewać tańczyć,
hej kolęda, kolęda!

Tegoroczne spotkanie opłatkowe Radosne Słoneczka rozpoczęły wystawieniem spektaklu pt: „ Idą, idą Kolędnicy…” Przebierańcy zaprezentowali skoczne tańce i przyśpiewki ludowe. Jak przystało na Kolędników pojawili się w postaci kukiełek : Tur, Bocian oraz Gwiazda Betlejemska. Nie zabrakło także diabełków straszących rogami gospodynię i gospodarza chaty. W zamian za radosne i wesołe kolędowanie nasi aktorzy otrzymali świąteczne pierniki właśnie upieczone przez wspomnianą już gosposię. Po udanym Przedstawieniu odczytaliśmy tradycyjnie Słowo Boże upamiętniające przybycie pasterzy do Betlejem, po czym składając sobie życzenia dzieliliśmy się opłatkiem. Spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego świętowania serdecznie dziękujemy.

Zobacz zdjęcia