DSCN512510 czerwca dzieci z grupy Radosne Słoneczka po raz kolejny odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Sokołowie Podlaskim. Tym razem Słoneczka obejrzały bajkę pt: „Trzewiczki szczęścia”, którą wykonała dla nich grupa teatralna Wiraż działającej przy Bibliotece. Bajka opowiadała o szewczyku Felku, który wiedział, co to szczęście i radość z życia oraz o rozkapryszonej, znudzonej i smutnej księżniczce Lali. Felek, przy pomocy tajemniczych trzewików pokazał królewnie, co to znaczy być szczęśliwym. Trzewiki nie uszczęśliwiły księżniczki kiedy je nosiła, ale dopiero wtedy gdy się ich pozbyła, wtedy właśnie doceniła co wcześniej miała i poczuła się wreszcie szczęśliwa. Morał tej bajki jest taki, że własne szczęście można docenić dopiero wtedy, kiedy zazna się odrobinę goryczy.
Słoneczka pożegnały wszystkich pracowników biblioteki na czas wakacji. Po radosnym odpoczynku odwidzą Bibliotekę już jako uczniowie klasy pierwszej. Dziękujemy za wspaniałą współpracę z nami i życzymy radosnych wakacji.

Zobacz zdjęcia

DSCN4662Dzieci z grupy Szczęśliwe Serduszka i Kwiatuszki Dobroci w imieniu całej społeczności przedszkola złożyły życzenia imieninowe pani Magdalenie w dniu jej Imienin. Do życzeń dołączyły inscenizację pt. „ Spotkanie bajek” .Pani Magda, jak zawsze obdarzyła wszystkich swoim miłym uśmiechem i radością. Życzymy Pani Madzi samych pogodnych dni i spełnienia wszystkich marzeń.

Zobacz zdjęcia

DSCN50839 czerwca dzieci z grupy Radosne Słoneczka i Szczęśliwe Serduszka udały się do Wioski Indiańskiej „Grala”. Pobyt w Wiosce był wspaniałą okazją do zabawy, wypoczynku i nauki na świeżym powietrzu. Dzieci miały okazję zobaczyć i poczuć jak wyglądało życie Indian spędzając czas wśród kilkunastu indiańskich tipi. W czasie pobytu towarzyszący wódz i Indianka zapewnili im szereg gier i zabaw których radości i podziwu nie było końca. Bezpośrednie doświadczanie i działanie dzieci w Wiosce Indiańskiej, okazały się znakomitą okazją do poznania zwyczajów i obrzędów innej kultury. Tradycje indiańskie szczególnie podziałały na wyobraźnię dziecięcą, niosąc pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie, kształtowania odpowiedzialnej postawy wobec siebie i innych.

Zobacz zdjęcia

isWszystkim Dzieciom i Rodzicom na czas wakacji życzymy radosnych i pięknych chwil, wspaniałych przeżyć i dobrego wypoczynku. Kochane Dzieci nabierzcie sił, by w nowym roku szkolnym z radością podjąć trud zdobywania wiedzy i nabierania doświadczeń. Niech Pan Bóg darzy Was wszystkim swoim błogosławieństwem. Z pamięcią w modlitwie Wspólnota Wychowawcza Przedszkola Sióstr Salezjanek im św. Marii Dominiki Mazzarello w Sokołowie Podlaskim

DSCN4745W ostatnich dniach tj. 3 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu siostrę Inspektorkę – Lidię Strzelczyk i ks. Biskupa Tadeusza Pikusa. Z tej okazji dzieci przedstawiły sztukę o patronce przedszkola ,,Zawsze bądźcie radosne. Nigdy przygnębione i smutne”. Swoją radość i wdzięczność wyrazili też przedstawiciele Rodziców. Dzieci ciągle pamiętają rozmowę z ks. biskupem i Jego krótką katechezę o potrzebie modlitwy w naszym życiu. Głęboko wierzymy, że to spotkanie umocni nas wszystkich w dążeniu do świętości i do bycia dobrym Chrześcijaninem i uczciwym obywatelem.

Zobacz zdjęcia

DSCN4833Już po raz piąty w historii Sokołowa Podlaskiego ulicami naszego miasta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. W niedzielę 7 czerwca Rodziny z naszego przedszkola wzięły w nim udział. O godzinie 15.00 wszyscy uczestnicy Marszu zebrali się w Konkatedrze, by wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po wspólnej modlitwie radosny pochód wyruszył w kierunku Domu Miłosierdzia. Po przybyciu na miejsce nasze przedszkolaki wystąpiły na scenie teatralnej prezentując Taniec Ognia. Nasze kochane Mamy również ukazały swój talent i przygotowały piękny Taniec Uwielbienia. Dziękujemy za wspólne świadectwo jedności i wiary. Pragniemy, by w naszych Rodzinach panował duch radości i miłości.

Zobacz zdjęcia

DSCN3828Z przyjściem wiosny rozpoczęliśmy prace w naszym przedszkolnym ogródku. Sialiśmy rzodkiewkę, sałatę… sadziliśmy nasiona fasoli oraz cebulki kwiatów. Wszystko to po to, by smacznie i zdrowo się odżywiać oraz cieszyć się pięknem przystrojonego stołu. Takie prace na świeżym powietrzu dają nam dużo radości i satysfakcji. Gdy przyjdzie czas zbierania plonów i będziemy jeść pysznie przyrządzone obiadki wówczas dumni będziemy z tego, że sami mamy w nich udział.

Zobacz zdjęcia

DSC_0061PLANY STAŁY SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ I PIĘKNYM WSPOMNIENIEM!!!

Długo czekaliśmy na Uroczystość Nadania Imienia Świętej Marii Dominiki Mazzarello naszemu przedszkolu. Przygotowaliśmy się do tego wydarzenia bardzo starannie: poznawaliśmy życie przyszłej Patronki poprzez poranne słówka, konkurs na najpiękniejszy album o Marii Dominice Mazzarello oraz Teatr Bambini dla rodziców. Wreszcie nadszedł ten upragniony dzień – 16 maja 2015 roku. Dzień ze wszech miar piękny i uroczysty:

  • słońce od samego rana choć nic na to nie wskazywało, jedynie ufność dzieci wyrażana w ich dziecięcych modlitwach.
  • zaproszeni Goście pięknie dopisali, wszyscy z radośni: Siostra Inspektorka, Pan Burmistrz Sokołowa Podlaskiego, Proboszczowie wszystkich trzech parafii, Dyrekcje Sokołowskich Przedszkoli oraz zaprzyjaźnionych szkół i placówek.
  • i wreszcie my sami i nasze rodziny – te obecnie uczęszczające do przedszkola, jak również rodziny absolwentów, także tych z „minionego wieku”, żyjące atmosferą salezjańskiej radości.

Zobacz zdjęcia

Czytaj więcej