DSCN04082 grudnia młodzież z Salezjańskiego Gimnazjum w Sokołowie Podlaskim przeprowadziła w naszym przedszkolu zajęcia edukacyjne w zakresie segregacji i recyklingu śmieci. Spotkanie to ubogacone zostało obecnością miłego gościa –Mikołaja – który swoim humorem i talentem poetyckim zainteresował dzieci wspomnianą tematyką. Podczas spotkania dzieci miały możliwość prezentowania własnej wiedzy nt. segregacji i wtórnego wykorzystania śmieci. Podczas zajęć przedszkolaki bawiły się także w wynalazców oryginalnego kosza na śmieci, który może pomieścić śmieci całego świata. Na koniec wszyscy zostali sowicie wynagrodzeni za aktywny udział w zabawie.

Zobacz zdjęcia

DSC_0622Misją naszego przedszkola jest: Wychowywać na dobrych Chrześcijan i uczciwych Obywateli. Pamiętając o tym, dnia 13.11.2014 zaprosiliśmy na  akademię z okazji Święta Odzyskania Niepodległości naszych kochanych rodziców i cały personel przedszkola. Dzieci ze wszystkich grup przedstawiły montaż słowno – muzyczny, który skłonił Rodziców do refleksji na temat historii naszego kraju i do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Rodzice ze wzruszeniem patrzyli na nas, niejednemu zakręciła się łezka w oku….

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????8 października w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy konkurs plastyczny na temat „LAS W JESIENNEJ ODSŁONIE”. Został on przeprowadzony w związku z całorocznym projektem „LAS W CZTERECH PORACH ROKU”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 27 dzieci z wszystkich grup wiekowych. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 30 października na które przybyli do nas zaproszeni goście: pan Nadleśniczy Nadleśnictwa Sokołów Pan Robert Płocki oraz jego Zastępca Pan Maciej Wójcicki. Nagrody w postaci książek o tematyce leśnej, dofinansowane ze środków Nadleśnictwa Sokołów, zostały wręczone przez samego Sponsora, który ku uciesze dzieci dołączył do nich kosz pełen słodkości. Bardzo serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Sokołów za dofinansowanie nagród w naszym konkursie.
Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????Po raz pierwszy w nowym roku szkolnym zawitał do nas Pan Krystian z bębnami. Radości i muzyki nie było końca. Tym razem podróżowaliśmy po Afryce i poznawaliśmy mieszkańców owego kontynentu. Różni Tubylcy, z różnymi charakterami okazali się bardzo sympatyczni.
Z niecierpliwością czekamy już na kolejne warsztaty bębniarskie.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????W dniach 27-31 października przeżywaliśmy w naszym przedszkolu Tydzień ze świętymi z Rodziny Salezjańskiej. Każdego dnia przychodzili nowi święci. Najpierw odwiedził nas sam Ksiądz Bosko, następnie patronka nasza Maria Dominika Mazzarello, Dominik Savio (wychowanek ks. Bosko) i Laura Vicuña (wychowanka sióstr Salezjanek z Argentyny). Wszyscy oni na różne sposoby prezentowali nam drogę swojej świętości. Już wiemy, że nikt nie rodzi się świętym, że może nim zostać każdy człowiek, jeśli tylko chce. Trzeba być tylko wytrwałym. Wszyscy zapragnęliśmy na wzór naszych gości stać się wielkimi świętymi, Wy także dołączcie do nas, a oto przepis na świętość, którą pozostawił nam św. Jan Bosko: „po pierwsze, radość; po drugie, obowiązki związane z nauką i modlitwa; po trzecie, czynienie dobra względem wszystkich.” No to do dzieła! Każdy świętym może być…:)

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????9 października gościliśmy w naszym przedszkolu panów policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od kilku dni poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również podczas pobytu w domu i w czasie ruchu drogowego. Dzieci bardzo serdecznie powitały gości i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówią.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Nasi goście nie przybyli sami, wraz z nimi przyjechał pies policyjny, który pełni bardzo ważną rolę w tym zawodzie. Pan policjant zaprezentował umiejętności psa, jego spryt i zwinność. Dzieci dowiedziały się jaką funkcję pełni taki pies w codziennej pracy policjanta, ilu może mieć przyjaciół, jakie kryteria musi spełnić by zakwalifikować się do takiej służby.

Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego sprzętu, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Na koniec dzieci mogły wejść do wozu policyjnego i doświadczyć funkcjonalności tego rodzaju pojazdu.

Na zakończenie podziękowały panom policjantom za ciekawe przybliżenie nam trudnej pracy policjanta, po czym wręczyły własnoręcznie przygotowany upominek. Po tym spotkaniu nasze przedszkolaki będą wiedziały, że policjant, to przyjaciel, na którym można polegać, który chętnie służy pomocą.

Serdecznie dziękujemy panom policjantom, że znaleźli czas na spotkanie z nami mimo wielu służbowych obowiązków. Zapraszamy ponownie do naszego przedszkola!

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????10 października obchodziliśmy XIV dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – świętymi bądźcie.” Z tej okazji w naszym sokołowskim Domu Kultury odbył się koncert „Dzieci Ojcu Świętemu” , w którym udział wzięły także dzieci z naszego przedszkola. Z wielką radością, sercem przepełnionym wdzięcznością Ojcu świętemu za Jego przykład życia i świętość Słoneczka zaprezentowały piosenkę I. Komarenko pt.: „Tak mówił papież”. Cieszymy się że nasz papież, wielki Polak, czczony na całym świece jako święty, wstawia się za nami u Boga w niebie.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????„Różaniec, to skarb, który trzeba odkryć” powiedział św. Jan Paweł II. Co papież miał na myśli? Bynajmniej nie chodziło o paciorki z jakich różaniec został zrobiony, ale o siłę i potęgę tej modlitwy, która może czynić cuda w naszym życiu. A święty Jan Bosko? On także żył w wielkiej przyjaźni z Maryją i często powtarzał: „Zaufajcie Maryi, a zobaczycie, co to są cuda”
Przeżywając miesiąc październik pamiętaliśmy w codziennej dziesiątce różańca o naszych najbliższych: Rodzicach, Rodzeństwie, Babciach, Dziadkach… Prosiliśmy o pokój na świecie i o siebie nawzajem. Chcemy uczyć się od naszych świętych, takiego zawierzenia Maryi, które czyni cuda.

Zobacz zdjęcia