Jak utrzymać sieć zdrowych rodzinnych relacji?
Jak utrzymać sieć zdrowych rodzinnych relacji?
Jak mądrze korzystać z technologii informacyjnej?

Jest kolejna szansa do rodzinnej formacji… tym razem w bardzo aktualnym temacie…wszechogarniających nas mediów…

Zapraszamy na konferencję dedykowaną rodzicom, nauczycielom i wychowawcom, pt. RODZINA W SIECI”

Konferencja odbędzie się w sobotę 10 grudnia, w godz. 11.00-13.00. w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury /wstęp wolny/.

Prelegentem będzie dr hab. Monika Przybysz, prof. UKSW – Kierownik Katedry Public Relations i Komunikacji Marketingowej na Wydziale Teologicznym UKSW, Członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej oraz Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Medialnej i Dziennikarskiej im. Jana Pawła II.

Ważne! W czasie konferencji zapewniamy opiekę dzieciom przedszkolnym i ze szkoły podstawowej. Dzieci spędzą czas na warsztatach. Prosimy o zapisanie dzieci, gdyż ułatwi to zorganizowanie bezpiecznej opieki.

ZAPISY DZIECI: konferencja@op.pl lub tel. 795 566 887

Zapraszamy serdecznie

 

 

 

 Dzień 25 listopada 2016 r. pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy Wesołe Motylki. Tego dnia odbyła się ich pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Podczas tej uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – z uśmiechem recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły otrzymując od rodziców oraz zaproszonych gości gromkie brawa. Po części artystycznej dzieci obiecały być dzielnymi przedszkolakami, a Wicedyrektor Przedszkola Siostra Dorota Czyżewska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, książeczki oraz rogi obfitości wypełnione smakołykami. Uwieńczeniem uroczystości był poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców, jak i dla nas.

Dumne ze swoich wychowanków nauczycielki Sylwia Stańczuk i Ewelina Jóźwiak.

     Zapraszamy do motylkowej galerii…

16.11.2016 r Wspólnota Wychowawcza naszego przedszkola spotkała się na wieczornicy patriotycznej przygotowanej przez nauczycieli, dzieci i rodziców. W naszej refleksji przeszliśmy ścieżkami historii wspominając pochodzenie Godła Polski, dziękując za początek, którym był dla narodu Chrzest w 966 r. W symbolicznym tańcu dzieci ukazały czas rozbiorów i cierpienia naszego kraju. Nie zabrakło pieśni patriotycznych i radości z tego, że żyjemy w wolnej Polsce…

„Wszędzie, gdzie słychać nasza piosenkę,

w mieście ogromnym, we wsi maleńkiej…

To wszystko Polska mieszkamy wszyscy w domu ojczystym…”

Ze wzruszeniem i dumą z tego, że jesteśmy Polakami odśpiewaliśmy Hymn Polski.

Zapraszamy do galerii!

 

W dniach 02 – 09.11.2016 w przedszkolu realizowaliśmy projekt edukacyjny „MAŁY OBYWATEL”. Przyświecało nam motto:

„Ubogi jest ten, kto nie zna i nie miłuje ziemi, na której się urodził i żyje.

Podobny jest do drzewa bez korzeni. Skąd może czerpać soki potrzebne do życia?

W jaki sposób będzie owocować?”

 /J. Engiel, M. Podlasiecka: „ Zeszyt Edukacji Regionalnej”, Warszawa, 2000, WSiP

Wszystkie aktywności proponowane dzieciom i całym rodzinom wpisują się w kształtowanie postawy miłości do Ojczyzny, najpierw tej małej lokalnej, by móc świadomie mówić o sobie JESTEM POLAKIEM. Misja przedszkola „Wychowania na dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli”, była szczególnie aktualna w ostatnich dniach.

Zapraszamy rodziny na WIECZORNICĘ PATRIOTYCZNĄ 16.11.2016 r., godz. 16.30. 

 

06.11.16 r. w Parafii Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim odbył się koncert „Tłumy serc”, którego współorganizatorem było m. in. nasze przedszkole. Dziękujemy ks. Proboszczowi Krzysztofowi Kisielewiczowi za zaproszenie do współpracy oraz pani Hannie Grochowskiej za pasję i radość wspólnego tworzenia tego wydarzenia. Wdzięczność, kierujemy w stronę Rodzin, które zaangażowały się, by w czasie koncertu iskry miłosierdzia wypełniły świątynię…

Niech Pan udzieli nam wszystkim potrzebnych darów i błogosławi rodziny! Niech rozpali w nich miłosierną miłość!

Więcej na stronie Parafii Miłosierdzia Bożego.

MIŁOŚĆ…

Ta, która jest największa

klęka przed człowiekiem – UMYWA NOGI…

Ta, która wszystko znosi

cierpi za człowieka – WYDAJE ŻYCIE…

Ta, która nie pamięta złego

wybacza wszystko – ODPUŚĆ IM…

Ta, która nigdy nie ustaje

czeka na człowieka w ciszy – WYKONAŁO SIĘ…

Ta, która jest największa

daje życie człowiekowi – ZMARTWYCHWSTAJE!

                                             s. Dorota Czyżewska

W orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny papież Franciszek zachęcił: „Wszyscy jesteśmy zaproszeni do „wyjścia” jako uczniowie-misjonarze, każdy oddając na tę służbę SWOJE TALENTY, SWOJĄ KREATYWNOŚĆ, SWOJĄ MĄDROŚĆ I DOŚWIADCZENIE, ABY NIEŚĆ ORĘDZIE BOŻEJ CZUŁOŚCI I WSPÓŁCZUCIA CAŁEJ RODZINIE LUDZKIEJ.” Odpowiadając na to zaproszenie przeżyliśmy tydzień misyjny w przedszkolu pod hasłem Barwna Afryka”.

Proponowane aktywności poza codziennymi zajęciami w grupach:

  • WYSTAWKA MISYJNA zawierająca eksponaty pochodzące z misyjnych krajów,
  • ISKRY MIŁOSIERDZIA DOBRYCH UCZYNKÓW, na globusie dzieci, przy pomocy rodziców i nauczycieli, umieszczały serduszka za dobre uczynki – tzw. bycie misjonarzem (pomoc innym, dobre zachowanie, oszczędność wody, modlitwa za misjonarzy i osoby potrzebujące pomocy itd.),
  • DAR SERCA I CZASU – to spotkania dla chętnych rodzin poświęcone przygotowaniu do kiermaszu misyjnego. Wiele rodzin poświęciło swój czas na przygotowania w domu. Ofiarując czas i pracę zostały wykonane różańce, koraliki, kolczyki, kartki, zostały upieczone ciastka…
  • KODEKS MISJONARZA– w formowaniu misyjnego serca pomagał wszystkim Kodeks Misjonarza opracowany przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Misyjne spotkanie w rytmie bębnów Rytmicznej Radości z panem Krystianem Tyrańskim, utwierdziło wszystkich w przekonaniu, ze każdy z nas może być misjonarzem tu i teraz…
  • ZDROWAŚKA DLA MISJONARZA – codzienna modlitwa w przedszkolu i w rodzinach za misjonarzy i osoby z którymi się spotykają. Szczególne dziś o modlitwę prosi nas s. Teresa Roszkowska FMA misjonarka z Sudanu;
  • BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 28.10.16 r. inicjatywa mająca na celu promowanie pozytywnych wartości przeżywanych przez osoby uznane przez Kościół za święte. Wyrazy uznania i wdzięczności kierujemy w stronę rodziców, którzy bardzo aktywnie podjęli zaproszenie do przygotowania dzieci na bal. Oprócz zewnętrznych przygotowań dotyczących stroju, dostrzegało się przygotowanie duchowe dzieci: znajomość życia wybranego świętego, jego cech szczególnych, mówiących o świętości. Gratulacje drodzy Rodzice!
  • KIERMASZ MISYJNY – 06.11.2016 r. przygotowane przez dzieci, rodziny, nauczycieli i siostry prace stały się cegiełkami zapraszającymi do podzielenia się z potrzebującymi w Sudanie. Kiermasz misyjny, dzięki otwartości Proboszcza ks. Prałata Andrzeja Krupy i zaangażowaniu Rady Rodziców, został zorganizowany w parafii konkatedralnej. Środki z kiermaszu są gestem solidarności z potrzebującymi dziećmi i rodzinami w Sudanie;
  • WSPÓLNIE PISANY LIST DO SIOSTRY MISJONARKI – każdy mógł napisać kilka słów, które wyślemy do dalekiego Sudanu, z pozdrowieniami dla  s. Teresy Roszkowskiej i wszystkich, z którymi dzieli misyjne życie.

 

16.10.16 r. Wspólnota Wychowawcza Przedszkola spotkała się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim, by zawierzyć Jezusowi nowy rok szkolny. Wspólna Eucharystia w intencji społeczności przedszkola przeżywana była z zespołem ewangelizacyjnym Mocni w Duchu, który ubogacił  liturgię.

Dziękczynienie Jezusowi za jego miłosierną miłość i za świadka miłosierdzia Jana Pawła II wytańczyły i wyśpiewały dzieci. W symbolicznym tańcu „CUD DZIELENIA” pokazały moc gestów miłosierdzia podnoszącą drugiego. Dziewczęta z SP nr. 1 przygotowane przez katechetkę s. Barbarę Kozłowską wyśpiewały hymn ŚDM, zachęcając wszystkich do dziękczynienia za obecność Jezusa miłosiernego w życiu każdego z obecnych na Eucharystii.

Konkretnym gestem miłosierdzia była ofiara Rady Rodziców – dar dla najuboższej rodziny z parafii.

Na zakończenie kapłani przeprowadzili wszystkich w pielgrzymce przez symboliczną Bramę Miłosierdzia, błogosławiąc rodziny. Chętni rodzice złożyli deklaracje modlitwy różańcowej za dzieci. Wszystkie rodziny otrzymały od s. Dyrektorki Anny Pytka różaniec.

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Krzysztofowi Kisielewiczowi i Duszpasterzom Parafii za otwarte przyjęcie naszej Wspólnoty.

Zapraszamy do galerii i odsłuchania fragmentu hymnu ŚDM.

07.10.16  Szczęśliwe Serduszka z p. Ksenią Wronkowską i s. Dorotą Czyżewską uczestniczyły w koncercie „Dzieci Ojcu  Świętemu” zorganizowanym przez Sokołowski Ośrodek Kultury. Dzieci wykonały symboliczny taniec „Cud dzielenia”, w którym pokazały radość z dzielenia się dobrocią, uśmiechem. Zilustrowały cud szczęścia, który daje wyciągnięta w geście pomocy dłoń. Świadkiem takich postaw był oczywiście św. Jan Paweł II.

Kochamy Cię Ojcze Święty!!!!

Zapraszamy na stronę SOK – u oraz do naszej galerii.

16.09.16 r. nasze Przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. W naszej lokalnej społeczności akcję zorganizowała Fundacja Nasza Ziemia oraz Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim. Wszystkie grupy wyruszyły śmiało na sprzątane wyznaczonego terenu.

Hasło tegorocznej akcji „Podaj dalej… drugie życie śmieci” zmobilizowało Szczęśliwe Serduszka do szukania pomysłów jak to zrobić… powstały maszyny, rakiety, grzechotki, szkatułki… cała twórczość została zakończona pojawieniem się w przedszkolu Cudaczków Śmieciaczków, które sprawiły dzieciom wiele radości.

Zapraszamy do galerii.