wakacje

W dniach 23 – 26.06.2014 odbyły się w poszczególnych grupach uroczyste zakończenia roku przedszkolnego 2013/2014. (zobacz zdjęcia w galerii). Dzieci przedstawiły ciekawe programy artystyczne, które bardzo podobały się Rodzicom. Z rąk Siostry Dyrektorki każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i zdjęcia. Bardzo dziękujemy Dzieciom i ich Rodzicom za pięknie przeżyty czas. Wszystkim życzymy słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji. Gdy będziemy wędrować po górskich szczytach, pluskać się w morskiej wodzie, zwiedzać lasy, pola, łąki i inne miejsca, pamiętajmy o ich Stwórcy :)

Z darem modlitwy o dobrze przeżyty czas wakacji

Wspólnota Wychowawcza przedszkola Sióstr Salezjanek

DZIEŃ RODZINY W MALARSTWIE I POEZJIDypolm Wiktorii

Pod takim hasłem odbył się ogólnopolski konkurs z języka angielskiego, w którym wzięła udział Wiktoria Filipczak z grupy Wesołe Rybki  z naszego przedszkola i zajęła I miejsce. Konkurs „Malujmy po angielsku” był szczególną edycją ze względu na ogłoszenie roku 2014 Rokiem Rodziny przez Organizację Narodów Zjednoczonych – Patronat honorowy nad konkursem objęła Fundacja „Dla rodziny” w Sosnowcu.

Gratulujemy Wiktorii wspaniałej pracy!

zachęcamy do obejrzenia zdjęć

???????????????????????????????11 czerwca dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Zespół Szkół nr 1 im Krzysztofa Baczyńskiego przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie 24, gdzie grupa teatralna: Sposób na teatr pod przewodnictwem pani Agnieszki Pachołowskiej wykonała spektakl pt. „Kopciuszek”. Gratulujemy aktorom połączenia baśni z rzeczywistością, muzyki przedszkolaka z muzyką współczesną. Pani Dyrektor Zespołu Szkół, pani Małgorzacie Baranowskiej oraz pani Agnieszce Pachołowskiej dziękujemy za zaproszenie i życzymy, aby pasja do teatru, aktywna i twórcza postawa, rozbudzały w młodych radość i odkrywały talenty.

???????????????????????????????9 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z ceramiki, podczas których dzieci poznały  techniki pracy  gliną, tworzyły  własne   prace w postaci zwierzątek i tabliczki z własnym imieniem. Dzieła  naszych małych artystów  muszą teraz wyschnąć  aby można było je wypalić w specjalnie przeznaczonym  do tego piecu. Dziękujemy Panu garncarzowi za przygotowanie dla nas tak ciekawych warsztatów.

DSCN4911Kto odwiedza naszą stronę mógł w galerii zobaczyć, jak  wczesną wiosną podczas zajęć sialiśmy i sadziliśmy kwiaty oraz  fasolę w donicach, które aż do tej pory stały na parapetach w naszych salach. Dziś możecie je zobaczyć w naszym przedszkolnym ogródku, który przy pomocy pana Zbyszka i siostry Doroty udało nam się założyć.

Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej

W naszym przedszkolu realizowano program przedszkolnej edukacji antytytoniowej – „Czyste powietrze wokół nas”. W programie uczestniczyło 35 dzieci. Dzieci dowiedziały się między innymi: co i dlaczego dymi, co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy oraz jak unikać dymu papierosowego. Program realizowały:

• s. Ewa Stefan
  • Ksenia Wronkowska
  • Magdalena Kozłowska

Zapraszamy do pobierania prezentacji programu