seoZ wielką radością informujemy, iż w wyniku przeprowadzonej ewaluacji zewnętrznej nasze przedszkole otrzymało ocenę na poziomie A,B,A, która oznacza bardzo wysoki stopień wypełniania wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dn. 7.10 2009 r. wraz ze zmianami z dn.10.05.2013r.

 Wszystkim Rodzicom oraz Partnerom naszego przedszkola  pragniemy serdecznie podziękować za zaangażowanie w proces ewaluacji i zapraszamy do zapoznania się z raportem ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w naszym przedszkolu.

Zespół wychowawczy Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Sokołowie Podlaskim

isWszystkim Dzieciom i Rodzicom na czas wakacji życzymy radosnych i pięknych chwil, wspaniałych przeżyć i dobrego wypoczynku. Kochane Dzieci nabierzcie sił, by w nowym roku szkolnym z radością podjąć trud zdobywania wiedzy i nabierania doświadczeń. Niech Pan Bóg darzy Was wszystkim swoim błogosławieństwem. Z pamięcią w modlitwie Wspólnota Wychowawcza Przedszkola Sióstr Salezjanek im św. Marii Dominiki Mazzarello w Sokołowie Podlaskim

DSCN4662Dzieci z grupy Szczęśliwe Serduszka i Kwiatuszki Dobroci w imieniu całej społeczności przedszkola złożyły życzenia imieninowe pani Magdalenie w dniu jej Imienin. Do życzeń dołączyły inscenizację pt. „ Spotkanie bajek”. Pani Magda, jak zawsze obdarzyła wszystkich swoim miłym uśmiechem i radością. Życzymy Pani Madzi samych pogodnych dni i spełnienia wszystkich marzeń.

Zobacz zdjęcia

DSCN524222 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu imieniny s. Anny i p. Joli, które codziennie trudzą się dla nas przygotowując pyszne smakołyki. Cieszymy się z ich święta i z niespodzianki, jaką przygotowaliśmy dla nich z tej okazji. Codziennie na półmiskach, w salaterkach i innych naczyniach znajdujemy ciekawie, czasem śmiesznie przystrojone potrawy, dziś my mogliśmy sprawić przyjemność naszym solenizantkom. Kochana siostro Anno i Kochana Pani Jolu z okazji Waszego święta życzymy Wam spełnienia wszystkich marzeń.

Zobacz zdjęcia

DSCN5197W dniu 18 czerwca gościem w naszym przedszkolu był koordynator medyczny i strażak Pan Robert Golatowski. Celem zajęć przeprowadzonych przez pana Roberta było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.
Naszemu Gościowi – Panu Robertowi bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i życzymy dożo sił i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Zobacz zdjęcia

DSCN4833Już po raz piąty w historii Sokołowa Podlaskiego ulicami naszego miasta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. W niedzielę 7 czerwca Rodziny z naszego przedszkola wzięły w nim udział. O godzinie 15.00 wszyscy uczestnicy Marszu zebrali się w Konkatedrze, by wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po wspólnej modlitwie radosny pochód wyruszył w kierunku Domu Miłosierdzia. Po przybyciu na miejsce nasze przedszkolaki wystąpiły na scenie teatralnej prezentując Taniec Ognia. Nasze kochane Mamy również ukazały swój talent i przygotowały piękny Taniec Uwielbienia. Dziękujemy za wspólne świadectwo jedności i wiary. Pragniemy, by w naszych Rodzinach panował duch radości i miłości.

Zobacz zdjęcia

DSCN3828Z przyjściem wiosny rozpoczęliśmy prace w naszym przedszkolnym ogródku. Sialiśmy rzodkiewkę, sałatę… sadziliśmy nasiona fasoli oraz cebulki kwiatów. Wszystko to po to, by smacznie i zdrowo się odżywiać oraz cieszyć się pięknem przystrojonego stołu. Takie prace na świeżym powietrzu dają nam dużo radości i satysfakcji. Gdy przyjdzie czas zbierania plonów i będziemy jeść pysznie przyrządzone obiadki wówczas dumni będziemy z tego, że sami mamy w nich udział.

Zobacz zdjęcia

DSCN512510 czerwca dzieci z grupy Radosne Słoneczka po raz kolejny odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Sokołowie Podlaskim. Tym razem Słoneczka obejrzały bajkę pt: „Trzewiczki szczęścia”, którą wykonała dla nich grupa teatralna Wiraż działającej przy Bibliotece. Bajka opowiadała o szewczyku Felku, który wiedział, co to szczęście i radość z życia oraz o rozkapryszonej, znudzonej i smutnej księżniczce Lali. Felek, przy pomocy tajemniczych trzewików pokazał królewnie, co to znaczy być szczęśliwym. Trzewiki nie uszczęśliwiły księżniczki kiedy je nosiła, ale dopiero wtedy gdy się ich pozbyła, wtedy właśnie doceniła co wcześniej miała i poczuła się wreszcie szczęśliwa. Morał tej bajki jest taki, że własne szczęście można docenić dopiero wtedy, kiedy zazna się odrobinę goryczy.
Słoneczka pożegnały wszystkich pracowników biblioteki na czas wakacji. Po radosnym odpoczynku odwidzą Bibliotekę już jako uczniowie klasy pierwszej. Dziękujemy za wspaniałą współpracę z nami i życzymy radosnych wakacji.

Zobacz zdjęcia