W dniach od 30.01 do 03.02.2017 realizowany był w naszym przedszkolu projekt edukacyjny ,,Dbamy o zdrowie”, celem którego było wpojenie dzieciom  zasad zdrowego odżywiania się, dbania o higienę osobistą i otoczenia, w którym przebywają oraz zachęcanie do aktywności ruchowej.

Każdego dnia dzieci uczestniczyły w różnych aktywnościach  związanych   z tematem  dnia:

 • wszystkie przedszkolaki spotkały się z lekarzem stomatologiem i przypomniały sobie o tym, jak dbać o swoje zęby,
 • puszczały bańki mydlane i bawiły się przy piosence  ,,Mydło wszystko umyje”,
 • samodzielnie robiły zdrowe i kolorowe kanapki, sałatkę jarzynową i pyszny sok owocowo-marchewkowy,
 • dzieci brały udział w grach i zabawach ruchowych proponowanych przez nauczycieli, a 5 i 6 latki reprezentowały nas na sokołowskiej Przedszkoliadzie.
 • rodziny zostały zaproszone do podzielenia się zdrowymi przepisami.

Od teraz każdy  ,,Kto chce być silny i zdrowy jak ryba musi  owoce  jeść  i warzywa”!!!!

nauczycielka Wioletta Wojtkowska

 

W Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek, ul. Kosowska 26, rozpoczęła się  rekrutacja.

Zapraszamy wszystkich Rodziców, szukających przedszkola, w którym odczuwalna jest

rodzinna atmosfera, gdzie rozwija się nie tylko dziecko,

ale także małżeństwo i cała rodzina…

Przyjdź, porozmawiaj, świadomie zdecyduj

o miejscu dla Twojego dziecka.

Kontakt: tel. 795 566 887

06.02.2017 gościliśmy w naszym przedszkolu panią Renatę Jaroszewską, pracownika Biblioteki Pedagogicznej, która zabrała wszystkie dzieci  w fascynującą ,,Podróż  po literaturze”. Dzieci zobaczyły najdłuższą książkę i taką, którą można czytać z każdej strony. Największe zainteresowanie wzbudziły książeczki 3D:  zamek i dinozaur zachwyciły wszystkich. Różnorodność form i kolorów prezentowanych książeczek oraz opowieści pani Renaty sprawiły, że dzieci były oczarowane spotkaniem z literaturą.

nauczycielka Wioletta Wojtkowska

organizator spotkania

Zdjęcia z podróży po literaturze 🙂

09.02.2017 r. miało miejsce wyjątkowe spotkanie w cyrku… namiot cyrkowy w sali pięciolatków zgromadził wszystkich, którzy zechcieli podziwiać występy wspaniałych cyrkowców. 3 latki pokazały tresurę dzikich zwierząt,
4 latki demonstrowały uroczy taniec na linie i pokazy wyjatkowych siłaczy, 5 i 6 – latki zachwyciły wszystkich tańcem i sztuczkami kuglarskimi i występem wesołych clownów… A wszystko po to, by we wspólnocie wychowawczej podsumować TYDZIEŃ KS. BOSKO.

Miłą niespodzianką był moment życzeń złożonych Wspólnocie Sióstr Salezjanek z okazji obchodzonego przed kilkoma dniami Światowego Dnia Życia Konsekrowanego

Po występach był czas na podwieczorek z cappuccino i ciastkiem oraz chwilę refleksji dotyczącej systemu prewencyjnego  „OBUDZIĆ UFNOŚĆ W DZIAŁANIE ŁASKI”

Wszystkim Rodzinom dziękujemy za popołudnie spędzone w rodzinnej atmosferze.

Pokazy cyrkowców 🙂

 

 

W dniach 23 – 27 stycznia 2017 r. w przedszkolu  bardzo intensywnie poznawaliśmy życie św. Jana Bosko, przygotowując się do uroczystości.  Przyczyniły się do tego różne aktywności: codzienna modlitwa do św. Jana Bosko, śpiew piosenek,  salezjańskie  słówka, czytanie opowiadań o św. Janie Bosko, gry i zabawy, przygotowanie w przedszkolu i domu kart do albumu o św. Janie Bosko, oglądanie i ćwiczenie sztuczek, nauka włoskich słówek oraz przygotowanie dania z włoskiej kuchni. Miłość do ks. Bosko pozostanie w sercach wszystkich… a nasze świętowanie zostanie przedłużone… 9 lutego o godz. 16.30 zapraszamy Rodziców do KAWIARENKI KSIĘDZA BOSKO. Oprócz włoskich smaków czas umilą dziecięce pokazy. Zapraszamy…

Zachęcamy do sięgnięcia po literaturę:

L. Mayer – Skumanz  „Pozwólcie ptakom śpiewać”

C i R. Pertler „Dzieci świętują uroczystość  Ks. Bosko”

Jan Bosko „Wspomnienia Oratorium”

25.01.17 r. reprezentanci grupy Szczęśliwe Serduszka uczestniczyli w Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Sokołowska Kolęda”. Kolędę „Narodził się nam Zbawiciel” oraz pastorałkę „Blask nad Judeą” przed zacnym jury zaprezentowali: Jakub Lesiuk, Wiktoria Maseko, Anna Wójcicka oraz Amelia Ząbek.

relacja SOK

Nasi soliści 🙂

„To właśnie dziadkowie często zapewniają przekazywanie wielkich wartości swoim wnukom, a wiele osób może potwierdzić, że właśnie swoim dziadkom zawdzięcza wprowadzenie w życie chrześcijańskie. Ich słowa, ich przytulenia lub sama ich obecność pomagają dzieciom w rozpoznaniu, że historia nie zaczyna się od nich, że są spadkobiercami długiej drogi oraz że trzeba respektować poprzedzające nas tło dziejowe.

Opowiadania osób  starszych czynią wiele dobrego dzieciom i młodzieży, ponieważ łączą je z historią przeżytą czy to przez rodzinę, dany region czy też ojczyznę. Rodzina, która nie szanuje i nie dba o swoich dziadków będących jej żywą pamięcią, jest rodziną rozbitą. Natomiast rodzina, która pamięta, jest rodziną, która ma przyszłość.”

                                                                                                                                               papież Franciszek „Amoris Laetitia”

Spotkanie 21.01.2017 r. w przedszkolu połączyło pokolenia. Wyjątkowy bal z Babcią i Dziadkiem upłynął w klimacie życzliwości i jedności, a prowadzili go Państwo Justyna i Marcin Chojeccy. Radość wnucząt, wzruszenie Babć i Dziadków, wspólna zabawa wypełniły czas wspólnego świętowania. Piosenki, wiersze i prezenty wykonane własnoręcznie, którymi były zdjęcia i kalendarze, zaskoczyły miłych Gości. Ducha rodzinnego umocniło wspólne spotkanie przy poczęstunku zorganizowanym przez rodziców. W każdej grupie nie zabrakło radości i szczęścia z bycia razem.

Spotkanie w grupie Szczęśliwych Serduszek

Spotkanie w grupie Kwiatuszków Dobroci

Spotkanie w grupie Radosnych Słoneczek

Spotkanie w grupie Wesołych Motylków

 

 

 

W czasie Adwentu rodziny przedszkola zostały zaproszone do udziału w projekcie „Rodzinne świętowanie niedzieli”,  zgodnie z propozycją Małego Gościa Niedzielnego.

Przez osiem niedziel od 6.11.16 do 26.12.16 rodziny miały za zadanie, w sposób wybrany przez siebie, dokumentować czas przeżyty w rodzinie.

Zapewne dla wszystkich był to twórczy czas, ale 5 rodzin doprowadziło projekt do końca, dostarczając swoje albumy, które zostały przesłane do Redakcji Małego Gościa.

Rodzinom gratulujemy wytrwałości, pomysłowości, odwagi w podejmowaniu aktywnego i pełnego radości rodzinnego życia.

Dziękujemy za pokazanie, że zwyczajna codzienność  może być przeżywana w sposób piękny,  wartościowy, w sposób nadzwyczajny!

Album „Rodzinne świętowanie niedzieli” przygotowały:

 • Rodzina Brodackich
 • Rodzina Domżałowskich
 • Rodzina Krasowskich
 • Rodzina Maseko
 • Rodzina Moczulskich
 • Rodzina Wójcickich

07 .01.2016 r. w przedszkolu odbył się dzień skupienia dla małżeństw:

„JA I MÓJ DOM służyć chcemy Panu”

Rozważania oparte były na tekście biblijnym o Zwiastowaniu (Łk 1, 26-38).

Spotkanie prowadził ks. dr Robert Grzybowski ze Szkoły Nowej Ewangelizacji w Drohiczynie. W spotkaniu uczestniczyło 29 osób. 23 dzieci zostało objętych opieką, aby pomóc rodzicom wejść w czas refleksji.

Program:

10.15– modlitwa do Ducha Świętego z intronizacją Słowa Bożego

10.15 – konferencja PROPOZYCJA ŁASKI

11.00 – praca w grupach

12.00 – Eucharystia

13.00– obiad

13.30 – konferencja ODPOWIEDŹ CZŁOWIEKA

14.30 – kawa i ciastko

15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia

15.10 – konferencja OWOCE SPOTKANIA

16.00 – zakończenie

Kilka ujęć ze spotkania

Świadectwa uczestników:

„Spotkanie z ks. dr Robertem Grzybowskim było świetną alternatywą dla tzw. soboty na kanapie. Bez wątpienia skorzystała na tym cała rodzina: dzieci za sprawą ciekawych atrakcji zapewnionych przez siostry i rodzice dzięki poruszającemu wykładowi księdza Grzybowskiego. Znaczenie tego rodzaju spotkań jest nie do przecenienia, a emocje wywołane poruszanymi tematami na długo pozostają w pamięci. Był to konstruktywnie spędzony czas poświęcony na to, co w życiu człowieka powinno być najważniejsze, a mianowicie na próbę zbliżenia się do Pana Boga. Serdeczne dzięki dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację spotkania, a przede wszystkim dla ks. Grzybowskiego za ten ogień i godną podziwu inicjatywę w głoszeniu Słowa Bożego.”


„Sobota 7 grudnia 2017 r. to dzień, który został zaliczony do tych niezapomnianych, myślę że nie tylko przeze mnie i mojego męża, ale i dla wszystkich, którzy przybyli na te „rekolekcje”. Spotkanie wywarło na nas niesamowite wrażenie. Dzięki głoszonym naukom mogliśmy lepiej poznać samych siebie i zobaczyć, co trzeba zmienić żeby żyć lepiej, by podobać się Panu Bogu. Dowidzieliśmy się również co tak naprawdę znaczy prawdziwa modlitwa. To nie ta wypowiadana ustami ale sercem. Pan Bóg jest naszym przyjacielem i tak powinni go traktować. Otworzyliśmy się na działanie Jezusa i Ducha Świętego, aby zrobił w naszych sercach totalny porządek. Wiemy, że dzięki sile którą zyskaliśmy łatwiej będzie nam przeżywać różne nieprzewidywalne zakręty oraz zakamarki życiowe pojawiające się w naszej szarej codzienności.Dziękujemy Panu, że mogliśmy uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu i z niecierpliwością czekamy na kolejne.”


„Właściwie były to mini – rekolekcje oparte na rozważaniach sceny Zwiastowania Maryi i przesłaniach z adhortacji „O miłości w rodzinie” Ojca św. Franciszka. Wiele pokoju w nasze relacje rodzinne wniosły słowa ks. Roberta wygłoszone w formie rozważań oraz w czasie homilii podczas Eucharystii. Każde zadanie stawiane przed człowiekowi przez Boga, a więc także małżeństwo jest prezentem od Niego. Jest niespodzianką, jak ta, którą ks. Robert ukrył przed zgromadzonymi trzydziestoma uczestnikami spotkania w swojej wielkiej tajemniczej walizce. Zadaniem naszym jest odkrywać tę tajemnicę stawiając Bogu pytania i odnajdując w życiu Jego odpowiedzi. Teraz już wiemy, że On zawsze udziela odpowiedzi i swojej łaski stosownie do zadań jakie nam powierza.”

CHWAŁA PANU!!!