images (3)Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy wszystkim Dzieciom i Rodzicom wszelkiej pomyślności oraz obfitości łask Bożych. Niech te Święta napełnią nas wiarą, nadzieją i miłością, a czas spędzony z Rodziną niech uwolni nas od wszelkich trosk dnia codziennego.

DSC_0360W Wielkim Tygodniu zaprosiliśmy Rodziców do wspólnego przeżywania Tajemnic Paschalnych. Dzieci wraz z Rodzicami uczestniczyli w niecodziennej Drodze Krzyżowej, podczas której modlitwa przeplatała się z symbolami naszej ziemskiej wędrówki. Spotkanie zakończyliśmy krótką inscenizacją o Zmartwychwstaniu Chrystusa po czym wszyscy złożyliśmy sobie życzenia i obdarowaliśmy się świątecznymi upominkami.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????Poznając tradycje naszych polskich świąt w środowy poranek dzieci z naszego przedszkola zasiadły do pięknie nakrytego stołu, by w świątecznym nastroju wspólnie spożyć świąteczne – wielkanocne śniadanie. Siostra Anna i Pani Jola przygotowały tradycyjne śniadanie wielkanocne z jajkiem, szynką, majonezem, chrzanem, smacznym wielkanocnym żurkiem oraz świąteczną babką. O znaczeniu tych pokarmów, jako symbolach świątecznych dzieci dowiedziały się wcześniej podczas zajęć dydaktycznych.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????Krzyż…

Tak dobrze mi znany znak, który tak często spotykam…

tak często, że aż przyzwyczaiłem się do niego…

Co on mi mówi?, co on mi może powiedzieć…

Wszystkim Rodzicom uczestniczącym w Adoracji Krzyża w Wielkim Poście dziękujemy za wspólną modlitwę i świadectwo waszej wiary. Życzymy, by Chrystus umacniał, darzył swym pokojem, nadzieją i miłością.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????Pod takim tytułem przeżywaliśmy tegoroczny Wielki Post w naszych rodzinach.

Czytaj więcej

???????????????????????????????Dzieci z grup: Kwiatuszki Dobroci i Szczęśliwe Serduszka pod okiem pani Magdy przedstawiły scenkę o tematyce wiosennej. Okazją do spotkania się dzieci i pracowników przedszkola były imieniny pani Bożenki i pana Zbyszka. Solenizanci ze wzruszeniem przyjęli kosze wiosennych kwiatów i serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych i pogody ducha. Nie zabrakło wspólnej modlitwy. Pani Bożenka i pan Zbyszek przygotowali słodkie niespodzianki dla dzieci.

 

???????????????????????????????Nasze przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach z cyklu ,,Rytmiczna radość” – chętnie śpiewały i wystukiwały rytmy na bębnach. Byli też goście specjalni: słoń, krokodyl, żyrafa i hipopotam, którzy przypomnieli dzieciom o zasadach zdrowego trybu życia.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????Dnia 17.03.2015 dzieci z gryp: Szczęśliwe Serduszka i Radosne Słoneczka uczestniczyły w wycieczce do Rezerwatu Przyrody ,,Śnieżyczka” w pobliżu Repek. Zajęcia edukacyjne odbyły się w ramach projektu ,,Las w czterech porach roku” – etap III – Wiosna. Pan leśniczy – Jerzy Tomczuk, bardzo ciekawie opowiadał o lesie i jego mieszkańcach. Rozległe połacie kwitnącej śnieżyczki – przebiśnieg, śpiew ptaków i cieplejszy powiew wiatru pozwoliły poczuć zbliżającą się małymi krokami wiosnę. Bardzo dziękujemy państwu Wójcickim i Nadleśnictwu Sokołów Podlaski za lekcję przyrody – to najlepszy sposób, by dzieci zobaczyły, zrozumiały i zapamiętały.

Zobacz zdjęcia