Wszystkie dzieci w wieku 2,5 – 3-lat, które w przyszłym roku szkolnym będą uczęszczały do naszego przedszkola serdecznie zapraszamy na zajęcia adaptacyjne, które rozpoczynamy 19 maja 2015 roku o godz. 16.00. Kolejne spotkania zostały zaplanowane w następujący sposób:

  • 27.05.2015 (środa) godz. 16.00 – 17.00
  • 09.06.2015 (wtorek) godz. 16.00 – 17.00
  • 16.06.2015 (wtorek) godz. 16.00 – 17.00

 

Serdecznie Was zapraszamy, nie zapomnijcie zabrać ze sobą uśmiechu :)

 

obrazWIELKIMI KROKAMI ZBLIŻAMY SIĘ DO UROCZYSTEGO NADANIA IMIENIA ŚW. MARII DOMINIKI MAZZARELLO NASZEMU PRZEDSZKOLU.

Kliknij by zobaczyć więcej informacji

DSCN3781Dzieci z grupy Szczęśliwe Serduszka przygotowały bajkę o czerwonym Kapturku. Okazją ku temu były Imieniny naszej Pani Kseni. Solenizantka pogratulowała Serduszkom aktorskich umiejętności. Życzymy Pani Kseni zdrowia, radości i pokoju oraz wszelkich Łask Bożych.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????20 kwietnia 2015 roku gościliśmy w naszym przedszkolu pana Stefana Ambroziaka – pszczelarza, którego świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowił dzielić się swoją pasją z innymi. W bardzo serdecznej atmosferze pan Stefan dzieciom o życiu pracowitych pszczół, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół: dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy: dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę, dłuto i odsklepiacz widelcowy. Spotkanie zakończyło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe. Serdecznie dziękujemy Panu Stefanowi za tak wspaniałą lekcje przyrody.

Zobacz zdjęcia

???????????????????????????????W dniach od 8.04 – 16.04.2015 realizowaliśmy w naszym przedszkolu projekt ,,Tydzień z Marią Dominiką Mazzarello”, którego myślą przewodnią były słowa:
,,Zawsze bądźcie radosne. Nigdy przygnębione i smutne”. Celem projektu było przybliżenie dzieciom i rodzicom postaci Świętej, która wkrótce zostanie patronką naszego przedszkola.
Pierwszego dnia projektu Siostra Dyrektor wspólnie z nauczycielkami i dziećmi zawieszała w każdej sali obraz przedstawiający Marię Dominikę. Codziennie rano gromadziliśmy się na wspólny śpiew, modlitwę i ,,słówko” o Świętej. Dzieci dowiadywały się o ważnych wydarzeniach z jej życia i osobach, które pomogły lepiej poznać i kochać Boga. W ciągu tego tygodnia poznawaliśmy specjały kuchni włoskiej i przygotowywaliśmy sztukę, której premiera odbyła się w naszym teatrze Bambini. Rodzice długo oklaskiwali małych aktorów. Dzieci chętnie brały do domu kolorowanki, z których powstały przepiękne albumy o Marii Dominice Mazzarello. Wszystkie prace, które zostały złożone będą oceniane przez jury a najciekawsze zostaną nagrodzone. Podsumowaniem projektu było spotkanie z Siostrą Iwoną Szymanik, która jeszcze bardziej przybliżyła rodzicom postać Marii Dominiki.

Zobacz zdjęcia

MAIN – DOM SZCZĘŚCIA

DSC_065016 kwietnia 2015 roku dzieci z naszego przedszkola zaprosiły swoich rodziców do Teatru Bambini na spektakl pt. „Bądźcie zawsze radosne, nigdy smutne”. Spektakl miał na celu przybliżenie rodzicom postaci św. Marii Dominiki Mazzarello, która za równy miesiąc zostanie uroczyście ogłoszona Patronką naszego przedszkola. Tego dnia Rodzice mieli również okazję uczestniczyć w konferencji wygłoszonej przez siostrę Iwonę Szymanek z Warszawy, której temat brzmiał: „ Spotkanie ze św. Marią Dominiką Mazzarello – Main Dom szczęścia”. Dzień 16 maja 2015 roku to dzień dla nas wyjątkowy, dlatego przygotowujemy się do niego starannie, min. poznając życie Main i uczestnicząc w poświeconym Jej konkursie zatytułowanym: „Najpiękniejszy album o św. Marii Dominice Mazzarello”. Prace konkursowe naszych dzieci możecie obejrzeć w galerii – serdecznie zapraszamy.

Zobacz zdjęcia

images (3)Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy wszystkim Dzieciom i Rodzicom wszelkiej pomyślności oraz obfitości łask Bożych. Niech te Święta napełnią nas wiarą, nadzieją i miłością, a czas spędzony z Rodziną niech uwolni nas od wszelkich trosk dnia codziennego.

DSC_0360W Wielkim Tygodniu zaprosiliśmy Rodziców do wspólnego przeżywania Tajemnic Paschalnych. Dzieci wraz z Rodzicami uczestniczyli w niecodziennej Drodze Krzyżowej, podczas której modlitwa przeplatała się z symbolami naszej ziemskiej wędrówki. Spotkanie zakończyliśmy krótką inscenizacją o Zmartwychwstaniu Chrystusa po czym wszyscy złożyliśmy sobie życzenia i obdarowaliśmy się świątecznymi upominkami.

Zobacz zdjęcia