Bal nad bale… z Babcią i Dziadkiem!

„To właśnie dziadkowie często zapewniają przekazywanie wielkich wartości swoim wnukom, a wiele osób może potwierdzić, że właśnie swoim dziadkom zawdzięcza wprowadzenie w życie chrześcijańskie. Ich słowa, ich przytulenia lub sama ich obecność pomagają dzieciom w rozpoznaniu, że historia nie zaczyna się od nich, że są spadkobiercami długiej drogi oraz że trzeba respektować poprzedzające nas tło dziejowe.

Opowiadania osób  starszych czynią wiele dobrego dzieciom i młodzieży, ponieważ łączą je z historią przeżytą czy to przez rodzinę, dany region czy też ojczyznę. Rodzina, która nie szanuje i nie dba o swoich dziadków będących jej żywą pamięcią, jest rodziną rozbitą. Natomiast rodzina, która pamięta, jest rodziną, która ma przyszłość.”

papież Franciszek „Amoris Laetitia”

Spotkanie 21.01.2017 r. w przedszkolu połączyło pokolenia. Wyjątkowy bal z Babcią i Dziadkiem upłynął w klimacie życzliwości i jedności, a prowadzili go Państwo Justyna i Marcin Chojeccy. Radość wnucząt, wzruszenie Babć i Dziadków, wspólna zabawa wypełniły czas wspólnego świętowania. Piosenki, wiersze i prezenty wykonane własnoręcznie, którymi były zdjęcia i kalendarze, zaskoczyły miłych Gości. Ducha rodzinnego umocniło wspólne spotkanie przy poczęstunku zorganizowanym przez rodziców. W każdej grupie nie zabrakło radości i szczęścia z bycia razem.

Spotkanie w grupie Szczęśliwych Serduszek

Spotkanie w grupie Kwiatuszków Dobroci