TYDZIEŃ ZDROWIA

W dniach od 30.01 do 03.02.2017 realizowany był w naszym przedszkolu projekt edukacyjny ,,Dbamy o zdrowie”, celem którego było wpojenie dzieciom  zasad zdrowego odżywiania się, dbania o higienę osobistą i otoczenia, w którym przebywają oraz zachęcanie do aktywności ruchowej.

Każdego dnia dzieci uczestniczyły w różnych aktywnościach  związanych   z tematem  dnia:

• wszystkie przedszkolaki spotkały się z lekarzem stomatologiem i przypomniały sobie o tym, jak dbać o swoje zęby,
  • puszczały bańki mydlane i bawiły się przy piosence  ,,Mydło wszystko umyje”,
  • samodzielnie robiły zdrowe i kolorowe kanapki, sałatkę jarzynową i pyszny sok owocowo-marchewkowy,
  • dzieci brały udział w grach i zabawach ruchowych proponowanych przez nauczycieli, a 5 i 6 latki reprezentowały nas na sokołowskiej Przedszkoliadzie.
  • rodziny zostały zaproszone do podzielenia się zdrowymi przepisami.

Od teraz każdy  ,,Kto chce być silny i zdrowy jak ryba musi  owoce  jeść  i warzywa”!!!!

nauczycielka Wioletta Wojtkowska